נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא אמש (שלישי) להתפטרות חברת הקונגרס המוסלמית אילהאן עומאר. בשיחה עם כתבים אמר הנשיא כי "לאנטישמיות אין שום מקום בקונגרס של ארצות-הברית".

"אני חושב שהיא צריכה לפרוש מהקונגרס לחלוטין או שהיא בהחלט צריכה לפרוש מוועדת קשרי החוץ". מוקדם יותר השבוע אמר טראמפ כי עומאר "צריכה להתבייש בעצמה".

דבריו של טראמפ הגיעו בתגובה לסדרת ציוצים אנטישמיים של חברת הקונגרס נגד התמיכה האמריקנית בישראל. בין היתר רמזה אילחאן, שנולדה בסומליה והיגרה לארצות-הברית בשנות התשעים, כי מאחוריי התמיכה האמריקנית בישראל, עומד כספים של יהודים אמריקניים ושדולת איפא"ק.

אילהאן עומאר. צילום: רויטרס

אתמול התנצלה עומאר על הדברים, אך לא חזרה בה מן הביקורת על איפא"ק ואמרה כי היא "חוזרת ומאשרת את התפקיד הבעייתי של הלוביסטים בפוליטיקה".  טראמפ כינה את ההתנצלות של עומאר: "עלובה" וכי "היא לא התכוונה למילה ממנה", וכי "הדברים שאמרה נטועים עמוק בליבה".

בין היתר כתבה עומאר בהתייחסות לפעילות AIPAC והקהילה היהודית למען ישראל כי "הכל למען הכסף". “It’s all about the Benjamins baby" (תרגום מילולי: "הכל זה הבנימינים, בייבי", כשהכוונה היא לשטרות של דולרים עליהם מודפס דיוקנו של בנג'מין פרנקלין).

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20