איומים מלחיי הילארי ? אמש (ג') באירוע בחירות קרוליינה הצפונית, רמז המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד כי רק התומכים בנשיאת נשק יוכלו לעצור את יריבתו הדמוקרטית הילרי קלינטון אם תיבחר.

הפטריוטים מדברים על ההתבטאות של טראמפ

"אם היא תבחר את השופטים שלה, אין שום דבר שאתם יכולים לעשות, חברים", הוא אמר ברקע קריאות בוז של הקהל. "ואולם, חברים, בזכות התיקון השני לחוקה ייתכן שיש מה לעשות". התיקון השני לחוקת ארצות הברית מעגן את הזכות לשאת כלי נשק.

טראמפ בחר בניסוח עמום, ובמטה שלו כבר מיהרו לומר שהוא רק התבדח ולא התכוון לדברים. אך הוא הצליח להסעיר את המערכת הפוליטית הטעונה ממילא.

במטה הבחירות של קלינטון טענו כי זוהי "אמירה מסוכנת". "אדם שמעוניין להיות נשיא ארצות הברית לא יכול לקרוא לשימוש באלימות באף צורה", הוסיפו.

בהמשך ביקש המועמד הרפובליקני להבהיר את כוונותיו, ופרסם הודעה בנושא בחשבון הטוויטר שלו. "התקשורת נואשת להסיח את הדעת מעמדתה של קלינטון נגד התיקון השני לחוקה", כתב, "אמרתי שאזרחים שתומכים בתיקון השני חייבים להתארגן ולהצביע על מנת להציל את החוקה שלנו!".

  נאומו של טראמפ נגד קלינטון. קרדיט:RWW News

טראמפ נחלש בסקרים

בסקר אחרון שפורסם אמש בסוכנות הידיעות רויטרס הגדילה קלינטון את יתרונה על טראמפ ל-7%, בהשוואה לפער של פחות מ-3% ביום חמישי. המועמדת הדמוקרטית קיבלה 42% לעומת 35% של טראמפ.

לפי דיווח בעיתון "הארץ" יועצו לענייני ישראל של דונאלד טראמפ דיוויד פרידמן, ביקר השבוע בירושלים ונפגש עם בכירים בלשכת ראש הממשלה. בזמן ביקורו של יועץ המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב בארץ נסע אחד מיועציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לארה"ב, לפגישות עם יועציה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון. זאת במסגרת מדיניותו הברורה של נתניהו, לפיה ישראל תשמור על איזון מוחלט במגעיה עם נציגי שני המועמדים לנשיאות ארה"ב.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.