דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ-קים: האם ארה"ב תפעל לפירוק ישראל מנשק גרעיני?

טראמפ-קים: האם ארה"ב תפעל לפירוק ישראל מנשק גרעיני?

ערוצי הטלוויזיה הלוויינים בשפה הערבית העבירו בשידור חי את הפסגה מסינגפור. איך הגיבו מדינות המפרץ, מצרים ואיראן? הפרטים בכתבה מתוך חדשות 20

נשיא ארה"ב טראמפ לוחץ ידיים למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. צילום: רויטרס

בעולם הערבי עקבו אחרי הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, בסינגפור. ערוצי הטלוויזיה הלוויינים בשפה הערבית העבירו בשידור חי את הפסגה, כאשר מדינות המפרץ שקשרו את גורלם עם הנשיא האמריקאי, דונלד טארמפ, היו מרוצים מההתפתחויות שהם מקווים יובילו לסיום פרויקט הגרעין האיראני שמאיים גם עליהם.

דובר ממשלת איראן באהקר נובחאקט, התייחס למסמך שעליו חתמו המנהיגים והזהיר את קים ג'ונג און, כי טראמפ לא מתכוון לכבד אותו, כפי שביטל את הסכם הגרעין האיראני מול המעצמות. "אנחנו לא יודעים עם מי המנהיג הצפון קוריאני מנהל משא ומתן. זה לא ברור אם הוא לא יבטל את ההסכם עוד לפני שישוב לביתו", נכתב בהודעת הדובר.

במצרים, לה הסכם שלום ותיאום צבאי עם ישראל, התייחסו גם כן להסכם. הפרשן המדיני, ד"ר אמאם ראריב, אמר בטלווזיה המצרית כי על ארה"ב לפעול לפירוקה של ישראל מנשק גרעיני. ואף האשים את ישראל ברצח הנשיא האמריקאי לשעבר ג'ון קנדי וזאת, לטענתו, בשל בקשת קנדי לפקח על הכור בדימונה.

הפרשן המצרי,ד"ר אמאם ראריב, מאשים את ישראל ברצח קנדי. צילום מסך
אסף גיבור

אסף גיבור

אולי יעניין אותך גם

פוטין: "במלחמה גרעינית כולם ימותו – אבל אנחנו נגיע לגן עדן"

נשיא רוסיה התייחס לאפשרות שרוסיה תידרש לעשות שימוש בנשק הגרעיני שברשותה: "מדינה שתתקוף אותנו צריכה לדעת: הנקמה שלנו תהיה בלתי נמנעת. היא תחרב בכל מקרה"