בשיחה עם עיתונאים בבית הלבן התייחס ארה”ב דונלד לתקיפה אחה”צ (ה’, שעון ישראל) באפגניסטן ול”בעיית” צפון קוריאה.  פתח את השיחה על השימוש בפצצת ה”” הקטלנית באפגניסטן, ואמר: “זוהי עוד הצלחה, אנחנו גאים בזה מאוד”. הוא בירך את הצבא על “עוד אירוע מוצלח” וכאשר נשאל האם הוא אישר את השימוש בפצצה, ענה, “נתתי סמכות מוחלטת לראשי , וזו הסיבה שהם מצליחים בזמן האחרון”. עוד הוסיף להשיב ארה”ב ואמר כי “אם תבדוק מה קרה בשמונה השבועות האחרונים ותשווה למה שקרה במהלך כל שמונה השנים שקדמו להם, אתה תראה הבדל גדול מאוד”.

לדבריו הצטרף מפקד הכוחות האמריקניים באפגניסטן הגנרל ג’ון ניקולסון שאמר כי “ סופג עוד ועוד הפסדים, ולכן הוא מגביר את השימוש שלו בבונקרים ובמנהרות כדי לבצר את ההגנות שלו. זה הנשק הנכון להפחתת המכשולים האלה ולשימור המומנטום של המתקפה שלנו על ”.

כזכור, בסביבות השעה 16:30 היום (ה’) הנחית חיל האוויר האמריקאי את הפצצה הקונבנציונאלית הגדולה ביותר שקיימת במאגר שלו על מתחם מנהרות השייך לדאעש במזרח . מדובר בפעם הראשונה אי פעם שהפצצה מסוג “מואב”, המכונה “אם כל הפצצות” הוטלה במסגרת מבצעית, ולא אימונית.

ה"מואב" בניסוי שנערך בפלורידה ב-2003. צילום: רויטרס
ה”מואב” בניסוי שנערך בפלורידה ב-2003. צילום: רויטרס

 

”צפון קוריאה היא בעיה – והיא תטופל”

לאחר מכן, הנשיא הזהיר מפני צפון קוריאה ואמר כי היא “בעיה”, אך אמר כי “הבעיה תטופל”. טראמפ שיבח את נשיא סין, ואמר כי הוא עובד קשה מאוד במטרה לפתור את הבעיה הצפון קוריאנית.

הדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און מנופף לקהל הבוקר. צילום: רויטרס
“צפון קוריאה תטופל”. הדיקטטור הצפון קוריאני קים ג’ונג און מנופף לקהל הבוקר. צילום: רויטרס

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.