נשיא ארה"ב דונלד סירב להגיע במהלך ביקורו באזור בשבוע הבא לרמאללה. כך דיווח גורם בבית הלבן ל'ערוץ 7'. לפי הדיווח הגורם מסר כי לביקור ברמאללה יהיה "מימד הצהרתי" וכי יועציו של הנשיא המליצו לו להימנע מכל הצהרה שעלולה להתפרש לכיוונים בלתי רצויים.

המשפחות דורשות להפסיק את תשלומי הרשות לרוצחים. פגישת טראמפ ואבו מאזן בבית הלבן. צילום: קרלוס באריה, רויטרס
המשפחות דורשות להפסיק את תשלומי הרשות לרוצחים. פגישת טראמפ ואבו מאזן בבית הלבן. צילום: קרלוס באריה, רויטרס

עוד דווח כי הצוות המתאם את ביקורו של טראמפ סיכם עם הצד הפלסטיני שהנשיא יוועד עם יושב ראש הרשות הפלסטינית בבית לחם. הגורם סירב להתייחס לטענות לפיהן מאותה סיבה בדיוק המליצו יועצי טרמאפ שיבקר בכותל ללא ליווי ישראלי, בכיר או זוטר.

בתוך כך, היום התפרסם כי בעת פגישת וטראמפ בבית הלבן לפני כשבועיים הציגו בכירים ברשות הפלסטינים שורה של פרויקטים אותם הם מבקשים לקדם ביניהם הקמת שדה תעופה, ובניית בתי מלון בצפון ים המלח.  בכיר פלסטיני צוטט בדיווח כאומר: "אנחנו מבקשים עבור כך שטחים גדולים מחוץ לערים וברור שחלק מהאזורים הללו הם אזורי C".

אתמול דווח כי ישראל מכינה רשימת מחוות כלכליות-אזרחיות לאוכלוסייה הפלסטינית, כחלק מההיערכות לקראת הגעתו של טראמפ לישראל בשבוע הבא. אחד הצעדים שנבחנים נוגע להרחבת הפעילות במעבר אלנבי, ולייעול ושיפור התנאים במעבר הגבול העיקרי, שדרכו יוצאים ונכנסים לישראל. ביום ראשון הקרוב צפוי להתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון מיוחד לקראת ביקורו של טראמפ, שבמסגרתו צפויים השרים להתעדכן בצעדים.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.