"הנשיא טראמפ נושא נאום היסטורי על הקשר של עם לארץ . הוא לא מהסס לסמן את הבעיה והמכשול האמתי לשלום, לא ההתיישבות הישראלית ביו"ש, אלא – חמאס, חיזבאללה, החינוך לשנאה ומימון הטרור של הרש"פ. יש כאן תמיכה בלתי מתפשרת במדיניות של ממשלת ". כך אמר היום (ג') , השר לביטחון פנים, בתגובה לדבריו של הנשיא טראמפ במהלך ביקורו בארץ ישראל.

ח"כ דיכטר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ח"כ דיכטר. "בלטה בחשיבותה האמירה למחמוד עבאס". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ , יו"ר ועדת החוץ והביטחון, הביע גם הוא שביעות רצון מדבריו של נשיא ארה"ב. "האמירה החדה באשר לקשר של העם היהודי לארצו ישראל, חשובה מאין כמוה, לנוכח הניסיונות של פלסטינים ומדינות בעולם ליצור היסטוריה מזוייפת לירושלים ולישראל".

דיכטר הוסיף, "הנאומים במהלך ביקורו של הנשיא טראמפ מוכיחים כי לישראל יש ידיד של של אמת בבית הלבן. האמירה החדה באשר לקשר של העם היהודי לארצו ישראל,  חשובה מאין כמוה, לנוכח הניסיונות של פלסטינים ומדינות בעולם ליצור היסטוריה מזוייפת לירושלים ולישראל. התחייבותו למנוע מאיראן נשק גרעיני, חשובה ומעודדת.

"בלטה בחשיבותה האמירה למחמוד עבאס"

בתוך כך, דיכטר ציין לשבח את דבריו של הנשיא ליו"ר מחמוד עבאס (אבו מאזן), לפיהם לא ניתן לקדם שלום עם פרטנר שמעניק תמריצים למחבלים. "בלטה בחשיבותה האמירה למחמוד עבאס כי לא ניתן לקדם שלום ובמקביל לממן טרוריסטים.  מאחל טיסה נעימה לנשיא טראמפ. אנחנו נשארים בארץ, מחכים לבשורה בעניין השגרירות", אמר דיכטר.

השר דרעי. צילום: מכללת ספיר
השר דרעי. "הביקור כיבד את המקום הקדוש לעם היהודי ונעשה לפי מנהגי המסורת". צילום: מכללת ספיר

שר הפנים אריה דרעי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מעריך ומוקיר את אופן ביקורו של הנשיא טראמפ ומשפחתו בכותל המערבי. הביקור כיבד את המקום הקדוש לעם היהודי ונעשה לפי מנהגי המסורת. נאום מרשים של נשיא ארהב, דונלד טראמפ. תמיכה בלתי מסוייגת בביטחון בישראל, תמיכה מוחלטת בשגשוגה של מדינתנו. הברית בין ארה״ב לישראל חזקה מתמיד".

שרת המשפטים כתבה: "תודה לך , זה היה רגע מרגש לראות אותך צמוד לכותל המערבי".

השר מסר: "בנאום המרגש של טראמפ באה לידי ביטוי ההשראה של הביקור של הנשיא בכותל המערבי שריד בית המקדש הזיקה של עם ישראל לארץ ישראל וירושלים עיר הבירה מאז דוד ושלמה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: "נאום טראמפ הוא ביטוי לידידות אמת עם ישראל, וחשיבה חדשה לגבי האזור כולו. הביקורת שהשמיע טראמפ בבית לחם על מימון על ידי הרשות הפלשתינית מוכיחה שכאשר מדובר בטרור, אין יותר הנחות לפלשתינים.
דבריו הנחרצים של הנשיא טראמפ על הברית החזקה בין ישראל לארה"ב מעלים מדרגה את הברית המדינית החשובה ביותר לישראל"

ח"כ (המחנה הציוני) אמר: ״לישראל ניתנה הזדמנות של זהב לקדם הסדר בינה לבין הפלסטינים. טראמפ נתן לישראל את כל הביטחונות הביטחוניים והמדיניים האפשריים על מנת שתחוש בטוחה ותוכל להיכנס למו"מ עם הפלסטינים. ערבויות אלה הן מפתח להתנהלותה העתידית של ישראל. עלינו לאחוז את ההזדמנות הזו בשתי ידינו, להישען על תמיכתה הנאמנה והמעוגנת היטב של ארה"ב ולחתור לפתרון שישמור על ישראל מדינה יהודית-דמוקרטית בגבולות בטוחים".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.