נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סילק מלשכתו כתב CNN שעשה פרובוקציה במטרה להציג את טראמפ כגזען.

בסיום מסיבת העיתונאים שקיים הנשיא האמריקני עם מקבילו הקזחסטני, שאל הכתב ג'ים אקוסטה את טראמפ האם זה נכון שהוא מעוניין להכניס מהגרים מנורבגיה לארה"ב. טראמפ התעלם, ענה "תודה רבה", והוסיף "אני רוצה שיבואו מכל המקומות". אקוסטה המשך "רק ממדינות של לבנים? או שאתה רוצה שאנשים יבואו מכל העולם, כולל אנשים בעלי צבע?" כשהוא משתמש במילה Caucasian המתייחס ל"גזע הלבן". טראמפ הגיב במילה "החוצה".

טראמפ מאשים את רשת CNN כיצרנית "פייק ניוז", ואקוסטה נחשב לאחד מהמבקרים הגדולים שלו. בפוקס ניוז, מהתחנות הבודדות אליהן הנשיא טראמפ מתראיין, אומרים כי אקוסטה הוא "חלק משמעותי ממה שנראה כאסטרטגיית שידורי אנטי-טראמפ של CNN".

אקוסטה עקץ את הנשיא על רקע הפרסום בשבוע שעבר לפיו במהלך דיון על צו הגירה חדש, אמר טראמפ: "למה אנחנו מקבלים את כל האנשים האלה שמגיעים ממדינות מחורבנות? למה אנחנו רוצים את כל האנשים האלה מאפריקה פה? למה שלא נביא לכאן יותר אנשים ממדינות כמו נורבגיה?". על המהגרים מהאיטי שנמצאים כבר בארה"ב אמר: "למה אנחנו צריכים כאן אנשים מהאיטי? תעיפו אותם מכאן".

האמירות הגיעו לאחר סערה שחולל הנשיא לפני מספר שבועות, כשאמר על המהגרים מהאיטי ומאפריקה כי "הם נושאים איידס". למרות הביקורות הרבות בארה"ב, פרשנים במדינה טענו כי מדובר באמירות לגיטימיות בקרב קהל בוחריו.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא