טראמפ מגיב לנאומו של ג'ון קרי. תרגום: עמוד הפייסבוק "טראמפ "

הנשיא האמריקאי הנבחר ממשיך את המתקפה שלו על האו"ם. הלילה (ה') ביקר את האו"ם ואמר כי הוא יוצר בעיות במקום לפתור אותן. "לאו"ם יש פוטנציאל מדהים, והוא לא מנצל אותו", אמר בשיחה עם כתבים שהתקיימה מחוץ לאחוזתו במאר א לאגו בפלורידה.

"מתי ראיתם את האו"ם פותר בעיות? הוא לא. הוא רק יוצר אותן. אם האו"ם מצליח לנצל את הפוטנציאל שלו זה נהדר, ואם לא, זה בזבוז של זמן וכסף". טראמפ אמר את הדברים בתגובה לשאלה אם בכוונתו לעזוב את הארגון כנשיא ארצות הברית.

טראמפ הוסיף כי היחס לישראל בקהלה הבינלאומית "מאוד מאוד לא הוגן" ואמר כי היא "גונתה 20 פעמים, בעוד ארצות נוראיות שמתייחסות לאנשים בצורה מזעזעת ולא מגונות כמו שישראל מגונה".

מזכ"ל האו"ם הנכנס: "רוצה לבנות דיאלוג בונה עם טראמפ"

בתוך כך, מזכ"ל האו"ם הנכנס, אנטוניו גוטיירס הפורטוגזי אומר שהוא רוצה ליצור "דיאלוג בונה" עם הממשל האמריקאי הנכנס, לאור הביקורת שהטיח הנשיא הנבחר בגוף העולמי.

גוייטרס שפגש את הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין בסוף החודש, אומר שהוא מקווה לתוצאה דומה בשיחה עם טראמפ. "היתה לי פגישת עבודה מעולה עם הנשיא פוטין ואני מקווה שכך יהיה עם דונלד טראמפ", אמר לערוץ SIC הפרטוגזי בראיון ביום רביעי.

רה"מ לשעבר של פורטוגל ייכנס לנעליו של באן קי מון ביום ראשון הקרוב וינסה לפתור את מלחמת האזרחים בסוריה ולהתמודד עם האיום האמריקאי לשנות את יחסו כלפי האו"ם. "ארה"ב היא לא רק התורמת העיקרית של ארגון האומות המאוחדות אלא מהווה גם מרכיב יסודי בפעולותיה".:עוד באותו נושא