נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פרסם אמש (רביעי) את רשימת מקבלי פרס ה"פייק ניוז" לשנת 2017. הרשימה שאת הנכללים בה הגדיר טראמפ "מפסידים", התפרסמה באתר הרשמי של המפלגה הרפובליקנית, וכוללת שמות של עיתונאים מכלי התקשורת המובילים והנחשבים בארצו, כגון "הניו יורק טיימס", מגזין "טיים" ורשת CNN.

לציוץ של הנשיא בטוויטר שהכריז על פרסום הרשימה, צורף הלינק לאתר מפלגתו. בעקבות הציוץ  – קרסו תוך זמן קצר שרתי האתר מעומס גולשים.

על כוונתו לפרסם את הרשימה הודיע טראמפ כבר מוקדם יותר החודש, ויצר עניין סביב המעשה שנחשב ליוצא דופן עבור נשיא.

את המקום הראשון "העניק" טראמפ לעיתונאי ה"ניו יורק טיימס" פול קרוגמן, מפני שביום בו זכה טראמפ בבחירות כתב ש"הכלכלה לעולם לא תחלים" כתוצאה מכך.

המקום הרביעי הוענק למגזין "טיים" שדיווח שטראמפ הוציא מהחדר הסגלגל פסל של מרטין לותר קינג. למקום השמיני הגיע מגזין "ניוזוויק" מפני שדיווח כי שהגברת הראשונה של פולין לא לחצה את ידו. לצד הכיתוב, פורסמה תמונתו של טראמפ כשהוא אכן לוחץ את ידה של אגתה קורנהאוזר- דודה, רעייתו של נשיא פולין אנדז'יי דודה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, השבוע. צילום: רויטרס

את הרשימה סוגר שוב ה"ניו יורק טיימס" במקום ה-10 – בעקבות דיווח על כך שממשל טראמפ הסתיר דוח הקשור במגמת שינוי האקלים העולמי.

טראמפ לא הסתפק בפרסום 10 הדיווחים "המצטיינים" של "פייק ניוז", ובאתר פורסמה לצדם גם רשימה של הישגי הממשל בשנה האחרונה. ביניהם: שני מיליון מקומות עבודה חדשים שנפתחו, קיצוץ מקיף בהטלת מסים והחלשתו של ארגון הטרור דאעש בעיראק ובסוריה.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20