10:20 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ מסתבך, מתנצל וממשיך לתקוף

טראמפ מסתבך, מתנצל וממשיך לתקוף

המועמד הרפובליקני נאלץ היום להתנצל לאחר שנחשף כי דיבר בצורה בוטה כלפי נשים, אך סירב לפרוש מהמירוץ: "עשיתי טעות"

יום לפני העימות השני מול הילרי קלינטון ובדיוק חודש לבחירות, הסערות הרבות סביב המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מעלות הילוך. דונלד טראמפ נאלץ להתנצל על התבטאויותיו הגסות כלפי נשים: "כשאתה כוכב נותנים לך לעשות הכול", שזכו לגינויים רבים אף בסביבתו הקרובה.

טראמפ. צילום מסך
"עשיתי טעות". טראמפ

קריאות לפרישתו מהמירוץ החלו בעקבות סרטון שפרסם הלילה (ש') ה"וושינגטון פוסט" נשמע טראמפ בהקלטה מ-2005 מתאר את יחסיו לנשים בדו שיח בינו לבין מנחה הטלוויזיה האמריקאי בילי בוש. בשיחה אמר טראמפ כי הוא נמשך לנשים יפות והתבטא בגסות כלפני נשים.

"אמרתי את זה, עשיתי טעות ואני מתנצל", אמר טראמפ, והוסיף "אני לא מושלם". אך ההתנצלות והדרישות הנשמעות מהמחנות הדמוקרטי והרפובליקני גם יחד לפרוש מן המירוץ לא גרמו לטראמפ להתקפל. להיפך, הוא הודיע כי ימשיך להתמודד והדגיש "אני לעולם לא מוותר". הוא גם ניצל את ההזדמנות לתקוף את יריבתו ואמר: "התמיכה שאני מקבל היא לא תיאמן, מאחר שהילרי קלינטון היא מועמדת פגומה".

"אמנם אמרתי כמה דברים טיפשיים, אבל ביל קלינטון התעלל בנשים, בעוד הילארי תקפה את קורבנותיו, ביישה אותן ואיימה עליהן" הוסיף טראמפ, "על הדברים האלה נדבר בקרוב. נתראה בעימות ביום ראשון".

אשתו, מלנייה טראמפ, אמרה בתגובה להתנצלות: "זה לא הגבר שאני מכירה. מקבלת את התנצלותו של בעלי על מילותיו", והוסיפה כי היא "מקווה שהאמריקנים יקבלו את ההתנצלות כמוני". אך נראה כי אפילו במפלגתו מתקשים לאכול את הצפרדע. יש מחבריו למפלגה מי שמצטרפים להפצרות שיעזוב את המירוץ ויש ביניהם מי שהשלימו עם האפשרות להפסד כואב בעקבות חשיפת ההתבטאויות.

הסערה האחרונה?

פוליטיקאים רפובליקנים דורשים מטראמפ לפנות את הבמה לטובת סגנו, מייק פנס, שגם הוא מסרב לסלוח על ההתבטאויות ואומר כי לא יוכל להגן עליהן : "נפגעתי מדבריו בתור בעל ואב".

כמו כן, העיתון האמריקאי 'פוליטיקו' מדווח כי המפלגה הרפובליקנית בוחנת את אפשרות החלפתו של טראמפ במועמד אחר, חודש לפני הבחירות. זאת באמצעות "צבא" של עורכי דין, וככל הנראה יידרשו יומיים כדי להגיע להחלטה כזו.

דה נירו נגד טראמפ: "הוא חזיר, אסון לאומי"

נפל בעריכה: בצילומים לסרטון למען עידוד הצבעה בבחירות בארה"ב, תקף בחריפות השחקן רוברט דה נירו את המועמד לנשיאות דונלד טראמפ ואמר "אני רוצה להכות אותו בפרצוף".

"אני רוצה להכותו אותו בפרצוף". דנ נירו. צילום: פטר נובק
"אני רוצה להכותו אותו בפרצוף". דנ נירו. צילום: פטר נובק

מוקדם יותר היום התחוללה סערה נוספת סביב טראמפ, כאשר במסגרת צילומים לסרטון המיועד לעודד את אזרחי ארה"ב להצביע בבחירות לנשיאות, בהם השתתפו מספר כוכבים, הצטלם השחקן והכוכב רוברט דה נירו כשהוא מטיח אמירות קשות וקללות במועמד הרפובליקני דונלד טראמפ.

הצילומים בהם דה נירו מכנה את טראמפ "טיפש, כלב, חזיר ואסון לאומי", אמנם נפלו בעריכת הסרטון, אך נחשפו לאחר מכן ברשת. "אני רוצה להכות אותו בפרצוף", איים דה נירו מול המצלמה.

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות