סערת ההשוואה של טראמפ. 'הפטריוטים', א'-ה' ב-22:00

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחה היום (ה') נגד הסרת סמלי הקונפדרציה ברחבי ארה"ב. לטענת המתנגדים, האנדרטאות מנציחות את העבדות. מחאות נגד דבריו של טראמפ נערכו בימים האחרונים בעקבות התבטאויותיו של הנשיא לאחר המהומות בשרלוטסוויל.

"עצוב לראות את ההיסטוריה והתרבות של המדינה הגדולה שלנו נקרעת לגזרים עם הסרת הפסלים והאנדרטאות היפים שלנו. אתה לא יכול לשנות את ההיסטוריה, אבל אתה יכול ללמוד ממנה. רוברט אדוארד לי, תומאס סטונוול ג'קסון – מי הבא בתור, וושינגטון, ג'פרסון? כל כך מטופש! היופי שמוסר מהערים, העיירות והפארקים שלנו יחסר מאוד ואף פעם לא יוחלף!", צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר.

בערים רבות ברחבי ארה"ב הוסרו סמלי צבא הדרום או יש כוונה לעשות כן. בית היתר הוסרו מונומנטים בניו יורק ולוס אנג'לס ובבולטימור, מרילנד וקיימת כוונה להסירם בפלורידה, קנטאקי, צפון קרוליינה, טנסי וטקסס.

המחאות להסרת פסלו של גרנל רוברט לי בשרלוטסוויל, וירג'יניה. צילום: רויטרס
המחאות להסרת פסלו של גרנל רוברט לי בשרלוטסוויל, וירג'יניה. צילום: רויטרס

טראמפ: "לא השוויתי בין הניאו-נאצים להרוגה בשרלוטסוויל"

מוקדם יותר היום התייחס טראמפ בטוויטר לביקורת נגדו כאילו השווה בין ההרוגה בעצרת בשרלוטסוויל לבין אנשי הקו-קלאקס-קלאן והנאו נאצים שהשתתפו בה. "הציבור לומד (אפילו יותר) כמה לא כנות הן חדשות ה'פייק ניוז'. הם לגמרי שיבשו את האמירה שלי על שנאה, קנאות וכו'", צייץ טראמפ. הנשיא תקף את הסנאטור גראהם שעיוות את דבריו וכתב: "לינדזי גראהם רודף הפרסום שיקר ואמר שישננו שיוויון מבחינה מוסרית בין הקו-קלאקס-קלאן נאו-נאצים, תומכים בעליונות לבנה ואנשים כמו הגברת הייר". עוד הוסיף הנשיא: "כזה שקר מגעיל. הוא פשוט לא יכול לשכוח את התבוסה בבחירות".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים, השבוע. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים, השבוע. צילום: רויטרס

כזכור, בתחילת השבוע זכה טראמפ לביקורת על תגובתו הראשונית לאלימות במהלך סוף השבוע בעצרת הלאומנים הלבנים בוירג'יניה, במהלכה דרס איש ימין קיצוני מפגינה שהתנגדה לעצרת.בהמשך הדגיש כי הוא מגנה את אנשי האלט רייט שהשתתפו במהומות.  ביום שלישי השבוע אמר טראמפ כי קיצונים מהימין ומהשמאל כאחד נושאים באחריות "הייתה קבוצה מצד אחד שהייתה רעה וקבוצה מצד שני שהייתה גם מאוד אלימה, אף אחד לא רוצה לומר זאת – אך אני אומר זאת עכשיו, לא כל האנשים האלו הם ניאו-נאצים, האמינו לי". אמר הנשיא.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא