14:51 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "טראמפ מוביל את ארה"ב למלחמת עולם שלישית"

"טראמפ מוביל את ארה"ב למלחמת עולם שלישית"

הסנטור הרפובליקני הבכיר בוב קורקר, שהיה מתומכיו של טראמפ, יוצא במתקפה על הנשיא: "הוא מנהל את הבית הלבן כמו תכנית ריאליטי"

מלחמה חדשה מבית. טראמפ וקורקר
מלחמה חדשה מבית. טראמפ וקורקר

 

ההתקפות מבית על הנשיא טראמפ נמשכות, כשהלילה אמר הסנטור הרפובליקני הוותיק בוב קורקר, שהיה מתומכיו הגדולים של טראמפ, כי הנשיא מוביל את ארה"ב למלחמת עולם שלישית. דבריו של קורקר מגיעים אחרי מתקפה של טראמפ עליו כמה שעות קודם לכן. "איומיו הפזיזים של הנשיא כלפי מדינות אחרות יכולים להעלות את המדינה על נתיב למלחמת עולם שלישית", הזהיר יו"ר ועדת יחסי החוץ של הסנאט בראיון ל"ניו יורק טיימס", והוסיף: "הוא מנהל את הבית הלבן כמו תכנית ריאליטי".

קורקר הכריז לאחרונה כי אין בכוונתו לרוץ בבחירות לסנאט שיערכו ב-2018, וכי הקדנציה הנוכחית שלו כסנאטור מטעם מדינת טנסי תהיה האחרונה שלו. בעקבות כך, קורקר, שהיה אחד ממועמדיו של טראמפ לתפקיד מזכיר המדינה, הרשה לעצמו למתוח ביקורת פומבית על הנשיא, כשרק לאחרונה הזהיר כי "הבית הלבן נמצא על מסלול התרסקות".

אתמול (א') צייץ טראמפ כי קורקר התחנן לקבל ממנו את תמיכתו, ומשהבין שלא יקבל אותה הודיע שלא יתמודד כדי להימנע ממבוכה במקרה ולא יבחר. הנשיא האשים את הסנטור הוותיק כי "הוא אחראי במידה רבה לעסקת הגרעין הגרועה עם איראן, לא היה לו אומץ לרוץ שוב". קורקר הגיב "מביך שהבית הלבן הפך למעון יום לטיפול במבוגרים, מישהו פספס את המשמרת שלו הבוקר". בראיון ל"ניו יורק טיימס" אמר קורקר: "טראמפ מדאיג אותי, הוא צריך להדאיג את כל מי שאכפת לו מהמדינה".

"אני יודע שבכל יום בבית הלבן זה מצב של ניסיון להכיל אותו" אמר הסנטור שאמר כי טראמפ מהווה סיכון חריף שמאלץ מבכירי ממשל בסביבתו להגן על הנשיא עצמו מפני האינסטינקטים שלו. בכך עולה מספר הסנטורים הרפובליקנים שהיחסים של הנשיא איתם עלו בתוהו, מה שיקשה עליו להעביר רפורמות שתכנן.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נתניהו וגבאי ספליט. צילום: פלאש 90

גבאי: "ראש הממשלה חלש מול החמאס"

יו"ר המחנ"צ ניצל את ישיבת סיעתו כדי לתקוף את הממשלה ושר הביטחון על ההתנהלות מול חמאס וטען: "כשנחליף את הממשלה אני מתחייב, שר הביטחון יהיה איש המקצוע המתאים ביותר לתפקיד"