נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. צילום: רויטרס

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר הערב (שני) אחרי נאומו של ראש הממשלה בנימין בעניין הגרעין האיראני כי עסקת הגרעין הינה בעלת חשיבות אדירה לעתיד העולם כדי להבטיח את היציבות והביטחון הבינלאומיים. וכי יש לפקח עליה באופן הדוק על ידי כל הצדדים. כך לפי דיווח של כתב חדשות 10 ברק רביד.

לפני כן אמר נשיא דונלד כי המצב באיראן אינו מקובל עליו. אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים שקיים עם נשיא ניגריה מוחמדו בוהארי.

הנשיא טראמפ מתייחס למצב בסוריה במהלך נאום בפאלם ביץ', פלורידה. צילום: רויטרס

"המצב באיראן לא מקובל עליי", אמר טראמפ, מאחר ש"בעוד שבע שנים העסקה תפוג והם יוכלו להשיג ".  " הוא הסכם נורא לארצות הברית", הוסיף טראמפ.

מוקדם יותר הערב חשף רה"מ במסיבת עיתונאים כי במבצע מיוחד של המוסד הישראלי, נחשף מאגר מסמכים עצום המוכיח שאיראן המשיכה לחתור לפיתוח נשק גרעיני גם לאחר שנחתם הסכם הגרעין.

שר החוץ האירני מוחמד זריף. צילום: רויטרס

שר החוץ האיראני מוחמד זריף אמר הערב בתגובה לנאום כי דבריו של ראש הממשלה "שקריים" ונועדו "להונות את העמים והממשלות". זריף אמר כי מאחורי הנאום עומדים "מוסדות אמריקניים" וכי הם "הצגה תקשורתית".

מלשכת רה"מ נמסר כי כבר אחר הצהריים שוחח נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ועם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. עוד נמסר כי רה"מ סיכם עם המנהיגים שהוא ישלח בימים הקרובים צוותים מקצועיים שישתפו את גרמניה וצרפת בחומר המפורט שהגיע לידי ישראל, על מאמציה של להשיג נשק גרעיני.

נאום נתניהו. צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ

בערב שוחח ראש הממשלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בעקבות חשיפת המסמכים של התוכנית האיראנית להשגת נשק גרעיני. השניים שוחחו גם על המצב בסוריה וקבעו להיפגש בהקדם. כמו כן לפי ההודעה לתקשורת ראש הממשלה מתכוון לעדכן בהקדם גם את מנהיגי בריטניה וסין.

שגריר צרפת באו"ם ג'רארד ארו צייץ בטוויטר כי "המידע שקיבלנו על הפעילות הגרעינית באיראן מהווים טיעון משכנע מאוד לחתימה ולהטמעה של הסכם הגרעין, לצד מנגנון הפיקוח החזק שלו".

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני אמרה לאחר הנאום כי  "מהדיווחים עולה שנתניהו לא הטיל ספק בעמידה של איראן בהסכם הגרעין היום".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.