נשיא ארה"ב יצא היום (שבת) בהאשמות חמורות כלפי קודמו בתפקיד . "גיליתי עכשיו שאובמה צותת לטלפונים במגדל טראמפ במהלך הבחירות, זה מקארתיזם", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו והסעיר את ארה"ב. "האם זה חוקי שנשיא מכהן יצותת למועמד במהלך הבחירות? זה שפל חדש!", כתב טראמפ בציוץ נוסף. עוד השווה טראמפ את הציתות לפרשת ווטרגייט, והעריך ש"עורך דין טוב יבנה תיק מעולה" מהפרשה. בתגובה לציוץ, כתב יועצו של אובמה בן רודס כי "לא, הוא לא יכול. רק שקרן יכול לעשות את זה".

"אדם רע או חולה!", אחד הציוצים שפרסם טראמפ.
"אדם רע או חולה!", אחד הציוצים שפרסם טראמפ.

טראמפ לא ציין מניין הגיע המידע על הציתותים כביכול, וכעת נשמעת הדרישה להציג את המידע שיוכיח כי אכן, אובמה צותת לטלפונים במגדל טראמפ בניו יורק במהלך מערכת הבחירות. בין היתר, הועלתה השערה שטראמפ מתייחס לדיווחים של מספר כלי תקשורת בארה"ב, לפיהם ממשל אובמה הגיש במהלך הבחירות מספר בקשות לבית המשפט בניסיון להתיר לו לעקוב אחר שיחות במגדל טראמפ, בשל החשד לקשרים בין המועמד לנשיאות לבין רוסיה.

הנשיא טראמפ וקודמו אובמה במהלך ההשבעה, 20.1.2017. צילום: רויטרס
הנשיא טראמפ וקודמו אובמה במהלך ההשבעה, 20.1.2017. צילום: רויטרס

בנוסף, התייחס טראמפ לטענות כלפיו וכלפי בכירי הממשל לפיהם ניהלו קשרים עם גורמים רוסיים רשמיים במהלך הבחירות. "השגריר הרוסי שנפגש עם התובע הכללי ג'ף סשנס, ביקר בביתו של ברק אובמה 22 פעמים, 4 מהם רק בשנה שעברה", טען טראמפ בהתייחס לגילויים לפיהם התובע הכללי שמינה אכן פגש את השגריר הרוסי פעמיים במהלך הבחירות. "הפגישה בין סשנס לשגריר הרוסי אורגנה על ידי ממשל אובמה", קבע טראמפ.

יועצו לשעבר של נשיא ארה"ב הקודם ברק אובמה, בן רודס, הגיב היום להאשמותיו של הנשיא טראמפ:

"אף נשיא לא יכול להורות על כך, ההגבלות האלו נועדו כדי להגן על האזרחים מאנשים כמוך", כתב רודס בחשבון הטוויטר שלו.  "הוא לא יכל לעשות זאת, רק שקרן יכול להגיד דבר כזה".

גם דוברו של נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה דחה הערב את הדברים.  בהודעה רשמית שפרסם אמר: "לא הנשיא אובמה ולא שום גורם אחר בבית הלבן הורה אי פעם לצותת לאזרח אמריקני כלשהו. כל טענה אחרת היא פשוט שקר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא