22:31 23/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ לר"מ לבנון: "חיזבאללה – איום למזרח התיכון כולו"

טראמפ לר"מ לבנון: "חיזבאללה – איום למזרח התיכון כולו"

נשיא ארה"ב פגש את ראש ממשלת לבנון סעד חרירי ואמר בין היתר כי יבהיר את עמדתו לגבי חיזבאללה "במהלך 24 השעות הקרובות"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר אתמול (שלישי) במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת לבנון סעד חרירי המבקר בוושינגטון כי ארגון חיזבאללה מהווה "איום" למזרח התיכון כולו, וטען כי התחמשותו של הארגון, הנתמך בידי איראן, מאיימת להוביל לעימות נוסף עם ישראל. "לבנון היא בחזית ההגנה מפני ארגוני טרור כמו דאעש, אל-קאעדה וחיזבאללה", הבהיר טראמפ.
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת לבנון סעד חרירי בפגישתם בבית הלבן ביולי 2017. צילום: רויטרס
טראמפ וחרירי: "לבנון בחזית ההגנה מפני ארגוני טרור". צילום: רויטרס
טראמפ אמר כי "חיזבאללה אוהב לטעון כי הוא פועל למען האינטרסים של העם הלבנוני, אולם הוא פועל למען האינטרסים של עצמו ושל המממנים שלו – איראן". הוא הוסיף כי "נפעל יחד כדי שצבא לבנון יהיה הכוח היחיד שמגן על לבנון", וציין כי יבהיר את עמדתו בנוגע לחיזבאללה "במהלך 24 השעות הקרובות".
חרירי הודה לטראמפ "על התמיכה בצבא", וטען כי ביסוסו של הצבא הלבנוני ככוח הצבאי היחיד במדינה "יוביל לשמירה על שקט ויציבות בגבול הדרומי". כמו כן, הוא הבהיר כי לבנון מחויבת לכל ההחלטות הרלוונטיות של מועצת הביטחון של האו"ם בדבר שמירת הפסקת האש בגבול עם ישראל.חרירי הציג בפני הנשיא האמריקני את החזון הלבנוני להתמודדות עם משבר הפליטים הסורים, שלדבריו 1.5 מיליון מהם נמצאים בלבנון, והבהיר כי נדרשת תמיכה מהקהילה הבינלאומית במאמץ זה.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אזהרת מסע למטיילים בקולומביה: "סיכון עקב פשיעה וטרור"

במשרד החוץ קוראים לתרמילאים להמנע מהתאכסנות במקומות המזוהים עם תיירים ישראלים. עיקר התמקדות ההודעה: "באזורי תיירות"