דונלד נשיא ארצות הברית התבטא היום בעניין מינוי של רוברט מולר ראש ה- FBI לשעבר לראש צוות חקירה מיוחד לקשרים בין מערכת קמפיין הבחירות שלו לקרמלין: "עם כל המעשים הלא חוקיים שהתרחשו במהלך הקמפיין של קלינטון ותחת ממשל אובמה מעולם לא מונתה ועדת חקירה מיוחדת", צייץ , והוסיף: "זהו ציד המכשפות הגדול ביותר נגד פוליטיקאי בהיסטוריה האמריקנית".

דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
טראמפ, קובל על החקירות נגדו. צילום: רויטרס

בתוך כך היום פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס ידיעה לפיה מייקל פלין ויועצים אחרים לקמפיין הבחירות של טראמפ קיימו לפחות 18 שיחות ותכתובות עם גורמים רוסיים ואחרים המקורבים לקרמלין במהלך שבעת החודשים האחרונים של המרוץ לנשיאות, כך על פי גורמים אמריקניים רשמיים בעבר ובהווה המעורים בנושא. 18 השיחות הללו נבחנות בידי ה- FBI ואנשי הקונגרס החוקרים את מעורבות מוסקבה בקמפיין הבחירות.

מתוך 18 ההתקשרויות, שש היו שיחות טלפון בין שגריר בארצות הברית סרגיי קיסליאק לאנשי טראמפ, בהם פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי. עוד דווח כי השיחות בין פלין וקיסליאק הוגברו לאחר הבחירות שהשניים דנו בכינון ערוץ תקשורת חשאי בין טראמפ לנשיא ולדימיר .

מייקל פלין. צילום: Gage Skidmore
מייקל פלין. צילום: Gage Skidmore

יש לציין כי הגורמים שמסרו לרויטרס את המידע אמרו כי לא מצאו בהן כל ראיה להפרה של חוק או שיתוף פעולה לא חוקי. לפי שעה טרם השיב לבקשות רויטרס לתגובה. גם עורך דינו של פלין סירב לענות. במשרד החוץ הרוסי סירבו להגיב על הידיעה, דובר שגרירות רוסיה בוושינגטון מסר: "אנחנו לא מגיבים על התקשרויות יומיות עם גורמים מקומיים".

 
אתמול (חמישי) דווח ב'וושינגטון פוסט' כי מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים,  הוקלט אומר לפני שנה כשהוא אומר כי הוא סבור שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין משלם לדונלד טראמפ. בהקלטה תועד גם יו"ר בית הנבחרים פול ראיין מבקש מהנוכחים בשיחה לשמור זאת בסוד ולא לשתף את האמירה הבעייתית, שיכולה הייתה באותו שלב להסב נזק לקמפיין הרפובליקני.עוד דווח כי כמה מן הנוכחים בשיחה צחקו מההערה של מקארתי, והוא ענה בתגובה: "אני נשבע באלוהים". דוברו של ראיין מסר תחילה לעיתון כי "הדבר מעולם לא קרה", ומטעמו של מקארתי נמסר כי "הרעיון שמקארתי יציע דבר כזה אבסורדי הוא שקרי".אולם, לאחר שהעיתון הבהיר כי בידיהם הקלטה של הדברים, התגובה עודכנה: "חילופי הדברים שהתקיימו לפני יותר משנה, הם הומוריסטיים בבירור. אף אחד לא האמין שמנהיג הרוב בבית הנבחרים העריך ברצינות שטראמפ או מישהו מהחברים בבית הנבחרים יקבלו כסף מהרוסים. זאת ועוד, מקארתי וראיין דיברו שוב ושוב נגד ההתערבות הרוסית בבחירות, ובית הנבחרים ממשיך לחקור את הפעילות הזו".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא