7:42 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ לקובה: "אם לא תשפרו את ההסכם – הוא יסתיים"

טראמפ לקובה: "אם לא תשפרו את ההסכם – הוא יסתיים"

זמן קצר לאחר מותו של נשיא קובה פידל קסטרו, נשיא ארה"ב הנבחר התייחס להסכם השלום בין המדינות. "ההסכם צריך להשתפר למען הקובנים והאמריקאים"

"אם קובה מסרבת לשפר את תנאי ההסכם למען אזרחיה, האזרחים הקובנים והאמריקאים, כמקשה אחת, יבטלו את ההסכם". כך אמר היום (ב') דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב הנבחר, בהתייחסות להסכם השלום בין ארה"ב לקובה.

ביולי 2015 ממשל אובמה חתם על הסכם שלום עם פידל קסטרו, נשיא קובה שנפטר השבוע. בשעתו, חידוש היחסים התבצע לאחר 54 שנות קיפאון. הסכסוך הממושך התרחש על רקע הזדהותה של קובה עם הגוש הקומוניסטי במלחמה הקרה. ניתוק היחסים הכיל  חרם כלכלי, ניתוק משאבי דלק, אמברגו ושאר סנקציות בינלאומיות שהפעילו בארה"ב על המשטר הקובני.

 

לא לבצע מהלכים בזמן שנותר. טראמפ ואובמה. צילום: רשת FOX
דונלד טראמפ וברק אובמה. עמדות שונות בנוגע לקובה. צילום: רשת FOX

דונלד טראמפ, המחליף המיועד של ממשל אובמה, מביע עמדה שונה על הנעשה בהוואנה. הנשיא הנבחר הבהיר את השקפתו בנוגע לקובה על רקע מותו של פידל קסטרו, השליט הקובני המיתולוגי. ראול קסטרו, אחיו הצעיר של העריץ, צפוי לרשת את התפקיד. חילופי השלטונות בקובה ובאמריקה מאפשרים להבהיר מחדש את העמדות ביחסים המורכבים בין שני המדינות.

 

%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%a5-%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4
דונלד טראמפ. צילום מסך מתוך טוויטר

גורמים בכירים בארה"ב משערים שדבריו של טראמפ נאמרו על רקע שיטת המשטר בקובה. ככל הנראה, הנשיא הנבחר מביע חוסר שביעות רצון משיטת הכלכלה המרקסיסטית והמיושנת של העריצות הקומוניסטית. כמו כן, בארה"ב צפויים לדרוש מהשלטון הקובני להפסיק להפר את זכויות האדם בקרב אזרחיה.

 

 

 

 

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'