ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) בוושינגטון עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על רקע תקיפות חיל האוויר בעזה. במסיבת העיתונאים שאחרי הפגישה בין השניים הנשיא האמריקני חתם על הצהרה שמכירה בריבונות ישראל על רמת הגולן.

אחרי הפגישה פנה ראש הממשלה לטראמפ: "חברי היקר דונלד, הראית בעקביות תמיכה יוצאת דופן בישראל, בזכות שלנו להגן על עצמנו. אתה לעולם לא נרתע, אתה תמיד שם, כולל היום, ואני מודה לך. אתמול נורתה רקטה מעזה לעומק ישראל, פצעה שבעה אנשים ומתוכם שני ילדים. למזלנו אף אחד לא נהרג. ישראל לא תסבול את זה, אני לא אסבול את זה. בזמן שאנחנו מדברים, ישראל מגיבה בכוח רב לטרור".

ראש הממשלה נתניהו והנשיא טראמפ בפגישתם הערב

 

"זה היה מאוד נדיב מצדך להזמין אותי ולפגוש אותי כאן בבית הלבן. אני מודה לך", אמר נתניהו לטראמפ, "לאורך השנים ישראל הייתה במערכת יחסים טובה עם ארה"ב, אבל לא היה לה חבר טוב יותר ממך. אתה מראה את זה בסנקציות שהטלת על איראן, הראת את זה שהכרת בירושלים כעיר הבירה של ישראל והעברת את השגרירות. אמרת ועשית. והראית גם היום, בהצהרה הרשמית שלך, בהכרות בריבונות של ישראל ברמת הגולן. זה יום היסטורי, חבריי".

ראש הממשלה המשיך: "ב-1967 ישראל תפסה את הרמה, שמאז הוכיחה עצמה מכיוון שבהמשך סוריה שוב התקיפה את ישראל. רמת הגולן הוכיחה שהיא מסוגלת לבלום את המתקפה הראשונית וכך יכולנו להחזיר מלחמה אף שהיינו במיעוט. ההחלטה שלך להכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן היא היסטורית. היו הצהרות מצד מנהיגים לא יהודים ובשם אנשים שלנו, בהם המלך כורש, הלורד בלפור, הנשיא טרומן והנשיא דונלד ג'יי טראמפ. ואתה, אדוני הנשיא, אתה עשית זאת לא רק פעם אחת, אלא פעמיים עם ההצהרות האמיצות שלך לגבי ירושלים והיום לגבי רמת הגולן".

 
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20