ה'וול סטריט ג'ורנל' פרסם אתמול (שבת) כי במהלך הפסגה הכלכלית של מנהיגי המדינות המתועשות G-7, שנערכה מוקדם יותר החודש בקנדה, הביך נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את עמיתו הצרפתי ראש הממשלה עמנואל מקרון במהלך דיון שעסק בטרור העולמי והעיר לו: "אתה בטח מכיר טוב את הנושא, עמנואל, כי כל הטרוריסטים נמצאים בפריז".

נשיא צרפת מקרון ונשיא ארה"ב טראמפ. צילום: רויטרס

 

טראמפ, כך על פי הדיווח, לא חסך ביקורת גם מנשיא הנציבות האירופית, ז'אן קלוד יונקר, ומראש ממשלת יפן שינזו אבה.

את יונקר כינה טראמפ "רוצח אכזרי" במספר הזדמנויות שונות בהקשר למיסוי הכבד – בסכום של מיליארדי דולרים – שהטיל האיחוד האירופי על חברות הייטק אמריקאיות, ובהזדמנות אחרת, כשביקש לתאר את בעיית המהגרים הגדולה של אירופה, פנה לראש ממשלת יפן ואמר לו: "שינזו, לך אין את הבעיה הזו, אבל אני יכול לשלוח אליך 25 מיליון מקסיקאים ואז אתה תהיה מחוץ למשרד שלך מהר מאוד". ההערה הזו עוררה תרעומת בחדר, כך על פי הדיווח.

אתמול (שבת) דחה טראמפ את הדיווחים על המחלוקות בינו לבין מנהיגי שבע המדינות המתועשות, וכינה אותם 'פייק ניוז'. כהוכחה לדבריו, פרסם תמונות שלו עם שאר מנהיגי העולם בהן הם נראים נינוחים בחברתו.

כזכור, טראמפ עזב את הפסגה בטריקת דלת כשהוא תוקף בחריפות את המארח, ראש ממשלת קנה ג'ייסון טרודו, ומכנה אותו "חלש ולא נאמן".
לינור בר-אל

לינור בר-אל