דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ למדינות נאט"ו: "הגיע הזמן שתתחילו לדאוג לביטחון שלכם"

טראמפ למדינות נאט"ו: "הגיע הזמן שתתחילו לדאוג לביטחון שלכם"

נשיא ארצות הברית תקף את ראשי המדינות החברות בברית נאט"ו, בפגישתם השנתית בבריסל: "מדוע אתם ממשיכים לרכוש אנרגיה מרוסיה, בזמן שארה"ב משקיעה בנאט"ו סכומי עתק כדי להגן עליכם מפני אותה רוסיה?"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, תקף הבוקר (רביעי) את ראשי המדינות החברות בברית נאט"ו, בפגישתם השנתית בבריסל.

נשיא ארה"ב הבוקר בבריסל. צילום: רויטרס

 

 

טראמפ דרש לדעת מדוע מדינות אירופאיות מסוימות – עם דגש על גרמניה – ממשיכות לרכוש את האנרגיה שלהם מרוסיה, בזמן שארה"ב משקיעה בנאט"ו סכומי עתק כדי להגן על אירופה מפני אותה רוסיה. "גרמניה", קבע טראמפ, "היא אסירה של רוסיה ונשלטת לחלוטין על ידי מוסקבה", בכל הקשור בתלות הגדולה שלה באנרגיה רוסית.

הנשיא האמריקאי הוסיף ואמר כי: "גרמניה היא מדינה עשירה וביכולתה להעלות את תקציב הביטחון שלה באופן מיידי", ודחק גם בשאר המדינות להגדיל באופו משמעותי את תקציב הביטחון שלהן.

טראמפ צייץ מאוחר יותר בנושא והסביר: "מדינות רבות בנאט"ו, שמצפים מאיתנו להגן עליהן, לא רק שאינן עומדות בהתחייבותן ל-2% (שזה נמוך), אלא שהן גם צוברות פיגור של שנים רבות בתשלומים שטרם בוצעו. האם יפצו את ארה"ב?"

נאט"ו הוא ארגון בינלאומי לשיתוף פעולה ביטחוני, שהוקם בשנת 1949 על ידי ארצות הברית, קנדה ומדינות מערב אירופה. נכון לשנת 2018 חברות בנאט"ו 29 מדינות.

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

פרשת הסוהרות: גרסאות סותרות בין שב"ס למשטרה

בעקבות ראיון הסוהרות לחדשות 20, ביקורת קשה על התנהלות שב"ס. במשטרה הבהירו כי לא נאסר על בכירי שב"ס ליצור קשר עם הסוהרות: "כל ניסיון להציג מצג אחר חוטא לאמת"