דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ, כמו טראמפ, מחליט ומבצע

טראמפ, כמו טראמפ, מחליט ומבצע

אלירן טל מציע להתעלם מקולות הרקע של השמאל החמוץ ולהתמקד בעיקר: טראמפ לא אכזב, ויכול מאוד לראות שנראה שגרירות ירושלמית עוד בכהונתו הנוכחית

 יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מזהבה גלאון, דרך מיכל רוזין בעוד התבטאות אומללה ועד זוהיר בהלול, ששכח לרגע שהוא חבר במפלגה ציונית. בזמן שבישראל מאוחדים כולם ומברכים על ההחלטה האמיצה והמתבקשת של הנשיא האמריקני, בחרו בסיעת מרצ לשבת בצד ולנסות להרוס את החגיגה בטענה מגוחכת שהמהלך הזה יתסיס את הרחוב הפלסטיני.
כמה אטומים יכולים להיות חברי הכנסת האלה? למה להם להידחק בכוח לשוליים? האם מחשש להתפרעויות אנחנו צריכים לחשוש מהוצאה לפועל של החלטות ראויות? הרי גם אם ייחתם הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים יהיו גורמים קיצוניים משני הצדדים שינסו לחבל במהלך הזה בכל דרך, אז אולי כדאי גם להימנע מזה, גברת גלאון?

 טראמפ, כמו טראמפ, מחליט ומבצע

אבל בואו נשאיר אותם במקומם, ונחזור לעיקר: רבות עוד ידובר על נאומו המכונן של טראמפ. מנהיג שחושב מחוץ לקופסא והולך נגד הזרם. כמה לחצים הופעלו עליו שלא לצאת בהכרזה הזאת, אתם יכולים רק לדמיין. ממנהיגי מדינות ערב, דרך ראשי מדינות אירופאיות ועד יועצים ומקורבים.
טראמפ מציג את הצו המנהלי המכיר רשמית בירושלים בכירת ישראל. צילום: רויטרס
טראמפ מציג את הצו המנהלי המכיר רשמית בירושלים בכירת ישראל. צילום: רויטרס
אבל טראמפ, כמו טראמפ, מחליט ומבצע. בלי למצמץ. תהיינה ההשלכות אשר תהיינה. אולי זאת גם דרכו להעביר מסר לדיקטטור מדרום קוריאה – אני עושה את מה שאני מבטיח.
ושלא תחשבו שמדובר במילים בלבד שמשתחררות לחלל האוויר. פקידים מטעם הממשל האמריקני כבר נפגשו עם אנשי עיריית ירושלים במטרה ליישם את מעבר השגרירות. האופטימיים שבינינו מדברים על שגרירות שנושמת אוויר פסגות ירושלמי כבר בתוך שנתיים, כלומר בליבת כהונתו הנוכחית של טראמפ.
ירושלים, עבור הרוב המוחלט של הישראלים, היא קונצנזוס. גם בעולם הערבי כדאי שיתחילו להפנים את זה. במשרד החוץ פועלים במרץ כדי לשכנע מדינות נוספות להצטרף למהלך שמוביל טראמפ, ומי יודע – אולי בחגיגות ה 80 למדינה רוב השגרירויות לא יהיו אל מול חופה של תל אביב אלא בסמוך לחומות העיר שחוברה לה יחדיו.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

לראשונה: נשים ישרתו כלוחמות על ספינות טילים

מפקד חיל הים חשף הבוקר כי חיל הים יאפשר לנשים לשרת כלוחמות על ספינות טילים: "חיל הים פותח את שעריו ויש מקום לכולם"