0:59 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ ישגר למזה"ת משלחת בכירה לקידום שלום אזורי

טראמפ ישגר למזה"ת משלחת בכירה לקידום שלום אזורי

הנשיא האמריקני לא מוותר. בסוף החודש תגיע המשלחת שבה חברים בין היתר יועצו וחתנו קושנר וסגנית היועץ לביטחון לאומי

במהלך סוף השבוע, בעוד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מכריז על קידום מהלכי מלחמה נגד קוריאה הצפונית, הוא משגר גם הבטחה להמשיך ולקדם את המגעים לקידום הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים.
שליחי הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: מאט שטרן, שגרירות ארה"ב בת"א
שליחי הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: מאט שטרן, שגרירות ארה"ב בת"א
בסוף החודש צפוייה לנחות במזרח התיכון משלחת אמריקנית גדולה בראשות יועצו וחתנו של הנשיא, ג'ארד קושנר, סגנית היועץ לביטחון לאומי דינה פאוול, שליח הנשיא למזה"ת, ג'ייסון גרינבלט ועוד. המשלחת תבקר בישראל וברשות הפלסטינית אך תמשיך גם לפגישות עם בכירים בסעודיה, מצרים, קטאר וירדן.
פקיד בכיר בבית הלבן אמר בשישי כי "הנשיא טראמפ ציין בעבר שהשגת שלום בין ישראל לפלסטינים תהיה קשה אבל הוא אופטימי שהשלום אפשרי. כדי להגביר את הסיכויים על כל הצדדים לפעול כדי ליצור אוויר מתאימה שתתרום לעשיית השלום ולהגעה לעיסקה".
הדיונים של חברי המשלחת עם ראשי המדינות באזור יתמקדו בדרכים להשגת שלום וקידום ההליך המדיני בחסות מדינות המפרץ המתונות. המשבר בהר הבית העלה חששות בבית הלבן מאפשרות לקדם את הליך השלום. אולם כשנוכח טראמפ לראות שהמשבר נפתר לשביעות רצון הצדדים, גמלה בליבו ההחלטה לעשות ניסיון נוסף במטרה להחיות את המגעים בין ישראל לפלסטינים.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עמיר פרץ. צילום: פלאש 90

"להפסיק עם פוליטיקאי עבר כושלים בבית הנשיא"

פרסום ראשון בערוץ 20: עמיר פרץ שוקל להתמודד לנשיאות המדינה. הפטריוטים חלוקים בדעתם ומהמרים מי עוד יגיש מועמדות לתפקיד הנחשק