10:02 24/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ: טרנסג'נדרים לא יתגייסו לצבא ארה"ב

טראמפ: טרנסג'נדרים לא יתגייסו לצבא ארה"ב

נשיא ארה"ב מממשיך במחיקת מורשתו של קודמו אובמה ומבטל את שירות הטרנסג'נדרים בצבא האמריקני: "הצבא צריך להתמקד בניצחון ולא יכול לשאת את הנטל הכלכלי הרפואי שייגרם"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (ד') באופן נחרץ כי לא יאפשר לטרנסג'נדרים לשרת בצבא "בשום צורה שהיא". בחודש שעבר הודיע שר ההגנה ג'יימס מאטיס כי הוא מקפיא בחצי שנה את גיוס הטרנסג'נדרים כדי לבחון את מוכנות הצבא לכך. ההחלטה לבטל את האיסור התקבלה בממשל הקודם של ברק אובמה.

U.S. President Donald Trump holds a rally with supporters in an arena in Youngstown, Ohio, U.S. July 25, 2017. REUTERS/Jonathan Ernst - RTX3CWF2

בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, כתב טראמפ כי אחרי שהתייעץ עם "בכירים בצבא ויועצים צבאיים", הוא החליט כי הממשל האמריקני לא יקבל או יאפשר לטרנסג'נדרים לשרת בשום צורה שהיא בצבא. לדבריו, "הצבא שלנו צריך להתמקד בניצחון ולא יכול לשאת את הנטל הכלכלי הרפואי שייגרם לצבא שלנו. תודה לכם".

מאז אוקטובר שעבר, טרנסג'נדרים היו יכולים לשרת בצבא באופן מוצהר, אחרי ששר ההגנה הקודם אשטון קרטר ביטל את האיסור על כך. מאז, הם החלו לקבל טיפול רפואי בהתאם ושינו את זהותם המינית במערכות המידע של הפנטגון.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אזהרת מסע למטיילים בקולומביה: "סיכון עקב פשיעה וטרור"

במשרד החוץ קוראים לתרמילאים להמנע מהתאכסנות במקומות המזוהים עם תיירים ישראלים. עיקר התמקדות ההודעה: "באזורי תיירות"