דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ ופוטין סיכמו ביולי: איראן תצא מסוריה

טראמפ ופוטין סיכמו ביולי: איראן תצא מסוריה

במהלך מפגש הפסגה שקיימו בהלסינקי בחודש שעבר, סיכמו הנשיא האמריקני והנשיא הרוסי לפעול להוצאת כוחות הרפובליקה השיעית משטח סוריה. כך לפי גורם בבית הלבן

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין הסכימו במהלך פגישתם ביולי בהלסינקי כי איראן תצא מסוריה. כך גורם בממשל האמריקני המעורה בפרטים.

עוד לפי הדיווחים בנושא במהלך פגישתם שוחחו טראמפ ופוטין על המאבק למיגור ארגון הטרור "המדינה האסלאמית", סוגיית רמת הגולן והמשבר ההומניטרי בסוריה.

פסגת טראמפ ופוטין בהלסינקי. צילום: רויטרס

טראמפ ופוטין קיימו בחודש שעבר את פגישתם הרשמית הראשונה, על רקע רשימה ארוכה של סוגיות שגרמו למתיחות חריגה בין המעצמות.

במסיבת עיתונאים שקיימו המנהיגים בתום הפגישה אמר טראמפ כי היחסים בין המדינות השתנו וכי הן יפעלו במשותף לפתור את הבעיות ביניהן. גם הנשיא פוטין סיכם את הפגישה ברוח אופטימית, והכריז אז כי המלחמה הקרה היא עניין של העבר.

בתום הפגישה אמר פוטין כי במהלך השיחה עם הנשיא טראמפ הוא נתן דגש רב לביטחון ישראל. השניים סיכמו על הבטחת הגבולי הסורי של ישראל בהתאם לקווי 74. טראמפ הבהיר כבר לאחר  הפגישה כי הגישה כלפי איראן תהיה תקיפה, וכי הוא לא יאפשר לכוחות האיראנים להתבסס בסוריה.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"