הלילה התכנסה עצרת המליאה של בניו יורק, שם הוקרן נאום מוקלט של נשיא ארצות הברית דונלד , שהבטיח: "אמריקה עומדת לצד , לעולם לא עוד", כך פורסם ב"ynet".

הנשיא טראמפ אמר כי: "ביום אנו מסתכלים אחורה אל הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית. אנו מתאבלים, זוכרים, מתפללים ומתחייבים: לעולם לא עוד. אני אומר זאת – לעולם לא עוד. הדעת לא יכולה לתפוש את הכאב, הזוועה והאובדן. שישה מיליון יהודים, שני שלישים מיהודי אירופה – נרצחו ברצח העם שביצעו הנאצים. הם נרצחו על ידי רשע שמילים לא יכולות לתאר, והלב האנושי לא יכול לשאת".

הנשיא דיבר על הרוח היהודית: "ביום השואה אנו מספרים את סיפורי האבות, האימהות והילדים, שחייהם חוסלו ואהבתם נקרעה מעל פני האדמה. אנחנו מספרים גם את סיפורי האומץ מול פני המוות, האנושיות מול פני הברבריות, והרוח הבלתי שבירה של העם היהודי. כיום, בסך כמה עשורים בלבד אחרי השואה, אנו רואים אומה גדולה שצמחה מן המדבר ואנו רואים מגן דוד גאה מתנופף מעל מדינת ישראל. המגן הזה הוא סמל להתמדה היהודית, לכוח שלא נכנע. אנו זוכרים את המלים המפורסמות של תיאודור הרצל: אם תרצו, אין זו אגדה. יהודים ברחבי העולם הוכיחו את האמת שבמילים הללו יום אחר יום".

הנשיא טראמפ בנאום לרגל יום השואה, שהוקרן הלילה בקונגרס היהודי בניו יורק. צילום: רויטרס
הנשיא טראמפ בנאום לרגל , שהוקרן הלילה בקונגרס היהודי בניו יורק. צילום: רויטרס

 

טראמפ התייחס לאנטישמיות הגואה ולמשטר האיראני המאיים על ישראל ואמר: "בזיכרון אלה שאבדו, אנו מחדשים את מחויבותנו ואת נחישותנו שלא להתעלם מהאזהרות של ימינו, עלינו להדוף דעות קדומות ואנטישמיות בכל מקום שבו הן קיימות. אנחנו חייבים לנצח את הטרור, ואסור לנו להתעלם מאיומי משטר שמדבר בגלוי על השמדת ישראל. אנחנו לא יכולים לתת לזה אפילו לעלות על הדעת. אמריקה עומדת לצד מדינת ישראל".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא