אמש (שישי) תקף נשיא ארה"ב את המפלגה הדמוקרטית ואמר כי חבריה "הפכו למפלגה אנטי ישראלית" וכן "הם הפכו למפלגה אנטישמית וזה רע מאוד". את הדברים נשא טראמפ לתקשורת האמריקאית בעקבות ההצבעה נגד גזענות.

ההצבעה נגד גזענות נועדה במקור להוות מעין 'הצבעת מחאה' כנגד חברת הקונגרס הדמוקרטית, אילהאן עומאר המוסלמית.

לעומאר היו לאחרונה התבטאויות נגד מדינת ישראל ונגד תומכיה מקרב הקהילה היהודית בארה"ב.

בעקבות דבריה של המוסלמית הראשונה בקונגרס האמריקאי, ביקשו בבית הנבחרים להביא להצבעה החלטה המתנגדת לאנטישמיות. ההצעה רוככה בהמשך וכללה גם התנגדות לגילויי שנאה נגד מוסלמים ועליונות הגזע הלבן, דבר שהוביל לביקורת חריפה מצד הרפובליקנים בשל הניסיון לטשטש את דברי השנאה של עומאר.

בליל שישי ההצעה עברה ברוב מוחץ של 407 תומכים מול 23 שהתנגדו להצעה. קולות המתנגדים הגיעו מקרב המפלגה הרפובליקנית שטענו לניסיון של הדמוקרטים להגן על חברתם המוסלמית לקונגרס.

הנשיא דונלד טראמפ שתקף כאמור קשות את הדמוקרטים בעקבות הניסיון לעמעם את חומרת דבריה של עומאר, אמר לכתבים כי "אני חושב שההצבעה אתמול בבית הלבן הייתה מבישה כי הדמוקרטים הפכו למפלגה אנטי ישראלית. הם הפכו למפלגה אנטישמית ואני חושב שההצבעה הזו הייתה מבישה וכך גם כל אחד אחד אם ידבר בכנות. אם פוליטיקאים ידברו בכנות, הם יגידו לך שזו בושה".

כזכור, לחברת הקונגרס הדמוקרטית הייתה סדרת ציוצים אנטישמיים נגד התמיכה האמריקנית בישראל. בין היתר רמזה עומאר, שנולדה בסומליה והיגרה לארצות-הברית בשנות התשעים, כי מאחוריי התמיכה האמריקנית בישראל, עומד כספים של יהודים אמריקניים ושדולת איפא"ק.
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל