טראמפ מתייחס לטבח בלאס וגאס. צילום מסך
טראמפ מתייחס לטבח בלאס וגאס. צילום מסך

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס בנאום לאומה לטבח הנורא בלאס וגאס, במהלכו 67 נהרגו ומעל 400 נפצעו, כ-150 מהם במצב קשה.

"אזרחי ארה"ב, אנחנו מתאחדים יחד בעצב, הלם ואבל. חמוש פתח אתמול באש על קהל גדול בקונצרט קאנטרי בלאס וגאס. הוא בברוטליות יותר מ-50 אנשים ופצע מאות בפעולה של רשע טהור. אני רוצה למשטרת ולכוחות ההצלה על פעולותיהם האמיצות והצלת חיי רבים במהירות שהיא בגדר נס ומנעו אובדן של חיים נוספים, ועל יירוט החמוש בצורה כה מהירה כה מקצועית".


"מאות אזרחינו מתאבלים על אובדן אח, אחות אב או אם. לא נוכל להבין את אובדנם. בשביל המשפחות האלו אנחנו מתפללים לאלוהים שיעברו את התקופה האפלה הזו. התנ"ך מלמד כי האל קרוב לשבורי הלב והרוח. אנחנו מתנחמים במילים אלו כי האל חי בלבבות המתאבלים. אנחנו מתפללים להחלמת הפצועים ומבטיחים תמיכה לזכר הנופלים. הוריתי על הורדת הדגל לחצי התורן".

צרורות יריות ואנשים בורחים מזירת הירי. מתוך טוויטר

"ברגעי טרגדיה וזוועה אמריקה מתאחדת כמו שעשתה תמיד. קשרי האזרחות, הקהילה והאנושיות המשותפת לא יישברו על ידי אלימות למרות שאנו חשים עצב. האהבה המגדירה אותנו היום ותוסיף לנצח. בזמן הזה אנחנו מחפשים משמעות בכאוס, אור באפלה. התשובות לא באות בקלות אך גם המרחב החשוך יואר באור יחיד והייאוש הקשה ביותר יואר בתקווה".

תיעוד רגעי האימה בלאס וגאס

"מלניה ואני מתפללים למען כל אמריקאי שנהרג או נפצע. אנחנו מתפללים שכל האומה תמצא אחדות ושלום. אנחנו מתפללים ליום שבו הרוע יובס והחפים מפשע יהיו בטוחים מפני שנאה ופחד. שאלוהים יברך את הנשמות שאבדו. שאלוהים ייתן לנו את חסד הריפוי. ושאלוהים ייתן כוח למשפחות האבלות להמשיך הלאה".

ראש הממשלה בנימין התייחס גם הוא לטבח בלאס וגאס, ושלח את תנחומיו: "ביום הנורא הזה, העם בישראל עומד כתף אל כתף עם העם האמריקני. ליבנו עם משפחות הקורבנות ואנו מאחלים רפואה שלמה לפצועים. אנחנו מתאבלים יחד איתכם".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.