19:34 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ: "הדמוקרטים מחפשים אשמים בהפסד"

טראמפ: "הדמוקרטים מחפשים אשמים בהפסד"

הנשיא הנבחר התייחס לדו"ח ה-CIA לפיו רוסיה התערבה בבחירות בארה"ב. "עוד תירוץ להפסד קלינטון"

דונלד טראמפ, הנשיא הנבחר של ארה"ב, התראיין היום (א') לרשת פוקס האמריקאית. טראמפ התייחס לטענות המפלגה הדמוקרטית לפיהם רוסיה התערבה במערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית. הנשיא הרפובליקני לא שלל אפשרות של חקירה, אך הגדיר את עיקר הטענות בתור ניסיון של הדמוקרטים לחפש אשמים בהפסד. "האשמות מגוחכות, עוד תירוץ להפסד קלינטון. אני לא מאמין לזה" אמר טראמפ.

לדבריו, ה-CIA צריך לפתוח כיווני חקירה נוספים. האקרים סינים, מדינות זרות וגורמים עוינים נוספים הם חלק מכיווני החקירה שהמליץ עליהם הנשיא הנבחר.

טענותיו של טראמפ עולות בקנה אחד עם דבריו של ברק אובמה, נשיא ארה"ב היוצא. דו"ח חקירה שגיבש ממשלה אובמה בין השנים 2008-2012 האשים האקרים סינים במתקפות סייבר על מחשבים בארה"ב לא רק בנושא הבחירות, אלא במגוון נושאים רגישים.

הכריז שיפתור את הסכסוך. דונלד טראמפ
"עוד תירוץ להפסד של קלינטון". דונלד טראמפ

ועדת הכוחות של הסנאט האמריקאי קראו לפתוח בחקירה. ג'ון מקיין, המועמד הרפוליקני לנשיאות ב-2008, הוא יו"ר הוועדה. בתחילה, מקיין היה ממתנגדי טראמפ, אולם לבסוף יו"ר המפלגה הרפובליקנית לשעבר בירך את טראמפ על בחירתו. מקיין חתם על הצהרה לפיה יש לחקור את התערבותה של רוסיה בבחירות בארה"ב.

בהודעה שנמסרה מה-CIA, סוכנות המודיעין האמריקאית, נאמר: "נפעל לאחד את עמיתינו סביב המטרה לחקור את האיומים החמורים שמתקפות סייבר המבוצעות על-ידי ממשלות זרות מציבים בפני הביטחון הלאומי שלנו, ולעצור אותם. ממצאי החקירה צריכים להדאיג כל אזרח אמריקני".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"