"אחרי 52 שנים, הגיע הזמן שארצות הברית באופן מלא בריבונות הישראלית ברמת הגולן, המהווה חשיבות אסטרטגית וביטחונית קריטית למדינת וליציבות אזורית!", כך צייץ לפני זמן קצר נשיא ארה"ב דונלד , זאת במהלך ביקורו של מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו היום בישראל.

 

ראש הממשלה בנימין בירך את נשיא ארה"ב על ההכרזה ואמר: "אני כל כך נרגש, זה חג פורים ויש לנו נס פורים. הנשיא טראמפ, עשית היסטוריה. התקשרתי אליו והודעתי לו בשם תושבי מדינת ישראל. הוא עשה זאת שוב".

רה"מ נתניהו בשיחת טלפון עם הנשיא טראמפ לאחר ההכרזה על הגולן

 

נתניהו המשיך והוסיף: "לראשונה הכיר בירושלים והעביר לכאן את השגרירות, אבל עכשיו הוא עשה דבר היסטורי והכיר בשליטה הישראלית ברמת הגולן". נתניהו הוסיף: "לפני 2,500 שנה עשינו היסטוריה כשניצחנו את מי שניסה להשמיד את ישראל. כמו שהם נכשלו אז – גם היום הם ייכשלו בזכות נשיא שלא היה חבר גדול ממנו בתולדות המדינה".

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, אמר: ״אנחנו בפתחו של רגע היסטורי למדינת ישראל. הנשיא טראמפ מוכיח שוב את חוזקת הברית בין ארה"ב לישראל. הגיע העת שהעולם יכיר בכך שהגולן הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.״

לפני שבוע הסירה מחלקת המדינה האמריקאית את המונח "שטחים כבושים" מרמת הגולן, רצועת עזה ויהודה ושומרון. כונתה בהודעה "שטח בשליטה ישראלית".

לפי דיווחים שפורסמו היום (ה') בסוכנות הידיעות AP, בכירים בשתי המדינות אישרו כי סביר שארה"ב תכריז על הכרה רשמית בריבונות ישראל ברמת הגולן במהלך ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן בשבוע הבא.

ראש הממשלה נתניהו משקיף על רמת הגולן. צילום:קובי גדעון, לע"מ

 

כזכור, בשבוע שעבר הכריז הסנאטור ידיד-ישראל, לינדזי גרהאם, במהלך ביקורו בישראל וברמה כי הוא שיוביל את ההכרה האמריקאית בריבונות על רמת הגולן.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.