בנו של נשיא ארה"ב, ג'וניור, קיבל במהלך קמפיין הבחירות דוא"ל שמציע לו מידע רגיש מטעם רוסיה על היריבה , כך עפ"י פרסום בניו יורק טיימס. בעקבות הדיווח פרסם טראמפ הבן בעצמו את ההתכתבות בחשבון הטוויטר.

דונלד טראמפ ג'וניור. צילום: רויטרס
דונלד טראמפ ג'וניור. צילום: רויטרס

בדוא"ל ששלח איש העסקים והעיתונאי לשעבר רוב גולדסון בחודש יוני 2016 נכתב כי בידיו מידע ש"יפליל את הילרי ואת עסקיה ברוסיה ויהיה מועיל מאוד לאביך". עוד ציין גולדסטון כי "זהו כמובן מסמך שמכיל מידע רגיש ברמה גבוהה מאוד, והוא חלק מתמיכתה של ממשלת בטראמפ". דקות לאחר מכן השיב טראמפ הבן: "אם זה מה שאתה מבטיח, אני אוהב את זה, במיוחד בהמשך הקיץ".

כעבור ארבעה ימים הציע גולדסטון כי טראמפ הבן יפגש בניו יורק עם עורכת הדין נטליה וסלניצקיה מטעם הממשל הרוסי. הוא נענה בחיוב והשיב כי יביא עימו את מנהל הקמפיין, פול מנפורט, ואת גיסו, ג'ארד קושנר. יועצי הנשיא ייעצו לבן שלא להגיב לדברים בטוויטר.

בקרמלין טענו כי הם אינם מכירים את וסלניצקיה, עורכת הדין  הכחישה אף היא כל קשר לממשל הרוסיץ  בראיון לרשת NBC הבהירה "מעולם לא היה לי מידע רגיש או מכפיש על הילרי קלינטון ומעולם לא הייתה לי כוונה בנושא". הפגישה עם טראמפ הבן, כך סיפרה, נועדה כדי לסייע לאחד מלקוחותיה עליו הוטלו עיצומים. "הגיוני מאוד שהם חיפשו מידע, והם רצו אותו כל כך שהם שמעו מה שהם רצו לשמוע".

היא ציינה כי קושנר נכח דקות בודדות בפגישה ואילו מנפורט שנכח בחדר כלל לא השתתף בשיחה. "דמיינו את עצמכם בנעליי, יום אחד אתה מתעורר, ופתאום אתה במרכז כל גופי התקשורת החשובים בעולם. אלה לא הימים השמחים בחיי, אני חייבת לומר. אני צריכה לחזור למוסקבה כדי לענות על השאלות בעצמי", אמרה לרשת האמריקנית.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.