נשיא ארה"ב . צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התראיין למייק האקבי בערוץ הנוצרי-רפובליקני TBN והתוודה כי מביעים שמחה גודלה על העברת השגרירות מת"א לירושלים יותר מאשר יהודים.

"אני מקבל מהאוונגליסטים יותר שיחות תודה מאשר מיהודים, אני רואה זאת גם מהקהל בהרצאות. והיהודים מעריכים זאת, אבל האוונגליסטים מעריכים זאת אפילו יותר וזה לא יאמן!", סיפר הנשיא בשיחה שפורסמה לאחרונה ונערכה ב-18 ביוני.

"במציאות זה באמת משפיע על העם היהודי יותר", הוסיף טראמפ, "אבל האוונגליסטים מעריכים זאת מאוד. וזה גורם לי להרגיש טוב".

"השגרירות הייתה עניין גדול, והיו הרבה נשיאים לפניי, וכולם הבטיחו בקמפיין שהם יעבירו את השגרירות לירושלים. ואף אחד לא עשה את ומעולם לא הבנתי מדוע. ידעתי שיהיה לחץ, אבל לא הבנתי. כעת אני מבין", אמר הנשיא להאקבי שנכח בעצמו בטקס בירושלים.

"שבועיים לפני שהעברתי את השגרירות והדבר היה ידוע לכל, כל כך הרבה מדינות קראו לי לא לעשות זאת. הגעתי לנקודה שאמרתי להם 'אחזור אליך בעוד שבוע' מפני שלא רציתי שינסו להניא אותי מזה בעוד שאני יודע שבכוונתי להעביר את השגרירות בכל מקרה".

שר האוצר מנוצ'ין ואיוונקה טראמפ בעת הסרת הלוט בטקס חנוכת השגרירות. צילום: הלל מאיר/TPS

שפל באבטלת אפרו אמריקנים והיספנים

טראמפ דיבר גם על יחסי ארה"ב וצפון קוריאה, על משבר ההגירה ועל הכלכלה האמריקנית.

"יש לנו מערכת יחסים טובה וכימיה טובה", אמר על שליט צפון קוריאה, . טראמפ הביע אכזבה מתקשורת המיינסטרים המציגה כהפסד את ההסכם שהוביל להחזרת החטופים ולהשבת גופות הלוחמים האמריקנים שהוחזקו שנים בידי הקוריאנים וכמובן לנטרול איום הגרעין.

על משבר ההגירה אמר כי "זאת אשמת הדמוקרטיה שמסרבים לשבת על הסכמי ביטחון שיהיו טובים לכולם". לדבריו, לגיטימי להעדיף לקלוט מהגרים שיטיבו עם המדינה ושיטת הלוטו אינה מסייעת בכך.

בנוגע לכלכלה האמריקנית ציין כי מדובר בשיעור המובטלים הנמוך ביותר אי פעם בקרב שחורים והיספנים בהיסטוריה של ארה"ב. הוא ציין כי גם אבטלת נשים נמצאת בשפל מזה כ-21 שנים וכי התעשייה חוזרת לארה"ב ומתקיימים הסכמי סחר עם סין, האיחוד האירופי ומקסיקו.

ילדי מהגרים במתקן שהייה בטקסס. צילום: רויטרס
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא