10:01 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ בירך את ארדואן על הניצחון

טראמפ בירך את ארדואן על הניצחון

נשיא טורקיה ארדואן ניצח במשאל העם בארצו, הנשיא טראמפ התקשר לברך. במקביל, הנשיא הטורקי האשים את האיחוד האירופי בתמיכה בטרור

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ניצח במשאל העם בארצו וזכה לתמיכת רוב דחוק בקרב אזרחיו. דונאלד טראמפ, נשיא ארה"ב, התקשר על מנת לברך את המנהיג הטורקי ולאחל לו בהצלחה.

הנשיא הטורקי ביקר בחריפות את התנהלות האיחוד האירופי שהעביר ביקורת על שיטת הבחירות. "כל הדיונים על השינויים החוקתיים הסתיימו עם משאל העם. אנחנו משאירים את חוסר הוודאות מאחורינו", אמר ארדואן.

ארדואן. צילוםL רויטרס
ארדואן. מאשים את האיחוד האירופי בתמיכה בטרור. צילום: רויטרס

כמו כן, ארדואן האשים את אנשי האיחוד האירופי בתמיכה בטרור. לפי שעה, צמרת השלטון הטורקית מנהלת מגעים בנוגע להצטרפות לאיחוד האירופי, אולם ארדואן אמר: "המגעים לא חשובים לנו, הם תומכים בטרוריסטים שפוגעים בטורקיה. אם נצטרך, נבצע משאל עם בנוגע להצטרפות לאיחוד האירופי".

ארדואן הוסיף, "משאל העם שימח מאוד את העם", קרא ארדואן, "אנחנו לא נקשיב להלגה, לג'ורג' או להנס. אנחנו מקשיבים לפטמה, לאיישה ולאחמט. אנחנו מקשיבים לאללה הכל יכול".

נשיא טורקיה התייחס להתערבות הצבא הטורקי במלחמת האזרחים בסוריה ואמר: "מבצע 'מגן הפרת' של הצבא הטורקי בסוריה הוא רק הראשון, ולא האחרון במאבקנו נגד הטרוריסטים". לדבריו, "נעשה כל מה שצריך על מנת למגר את הטרוריסטים מהאזור".

"יצאו לרחובות לחגוג תבוסה"

בתוך כך, ארדואן הגיב להפגנות האופוזיציה נגד נצחונו במשאל העם. "מודה לכל האזרחים שלנו, ללא קשר להצבעתם. אנחנו יודעים איך לחגוג ניצחון, ועכשיו אנחנו שומעים שהם חוגגים תבוסה. הם מכים במחבתות ובסירים, ושרים את אותם שירים ישנים".

במקביל, ארדואן הבטיח לקדם חקיקה שתאשר הוצאה להורג של רוצחים בארצו. לדבריו, הרפורמות שהובטחו בשלטון בתחום הצבאי, הכלכלי החקיקתי והחברתי יבוצעו בפועל עד לבחירות הבאות שצפויות להתרחש בנובמבר 2019.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ההורים המתעללים אלן ולואיז אנה טרפין. צילום: מחלקת השריף של מחוז ריברסייד, קליפורניה

זוועה בקליפורניה: הורים כלאו את 13 ילדיהם

13 אחים נכבלו בשלשלאות ומנעולים בבית הוריהם בעיר פריס שבמחוז ריברסייד. אחת הבנות הצליחה להימלט והתקשרה למשטרה. ההורים נעצרו ויואשמו בסעיפי התעללות ועינויים