4:04 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "טעות": ארה"ב תקפה בסוריה והרגה עשרות מחיילי אסד

"טעות": ארה"ב תקפה בסוריה והרגה עשרות מחיילי אסד

משרד ההגנה האמריקאי הסביר: "כוחות הקואליציה סברו כי הם תוקפים את עמדת דאעש". רוסיה מאשימה: ארה"ב משתפת פעולה עם דאעש

הודאה חריגה של משרד ההגנה האמריקאי: הצבא האמריקאי מודה כי התקיפה בה נהרגו כ-70 חיילים בצבא אסד בוצעה בשגגה. "כוחות הקואליציה סברו שהם תוקפים עמדה של דאעש", נכתב בהודעה שפרסם הצבא האמריקאי. לפי ההודעה, התקיפה הופסקה כשהתבררה הטעות. בהודעה הובטח כי נסיבות הטעות יתוחקרו.

נאלץ להתנצל. צילום: פלאש 90
נאלץ להתנצל. צילום: פלאש 90

המתחם השייך לצבא הסורי נמצא בדיר א-זור מסביב למעוזי דאעש. מטוסי הקואליציה נכנסו למרחב האווירי הסורי מכיוון הגבול עם איראן. על פי הדיווחים, כתוצאה מהתקיפה האמריקאית, נהרגו 62 חיילים סורים וקרוב ל-100 נפצעו.

יש לציין כי על אף ההתנצלות האמריקאית, עד לא מזמן, בטרם התערבו האמריקאים בזירה הסורית, דרש הממשל את עזיבתו של אסד. כעת, משתקפו מטוסי חיל האוויר האמריקני את צבא אסד והתנצלו על כך, נראה כי מדיניות זו אינה בתוקף עוד.

מדינה נוספת שהתנצלה על השתתפותה בתקיפה על צבא אסד היא אוסטרליה.

רוסיה: "אין ברירה אלא להבין שארה"ב מגינה על דאעש"

הרוסים הגיבו באופן חריף במיוחד. משרד החוץ במוסקבה קבע כי "הגענו למסקנה המבהילה שארצות הברית משתפת פעולה עם דאעש".

בהודעה רשמית מטעם משרד ההגנה הרוסי נמסר: "היום בין 17:00 ל-18:05, באזור שדה התעופה דיר א-זור, שני מטוסי F-16 ו-A-10 הפגיזו ארבע פעמים מתחם השייך לצבא הסורי שנמצא מסביב למעוזי דאעש. מטוסי הקואליציה נכנסו למרחב האווירי הסורי מכיוון הגבול עם איראן. לפי המידע שיש לנו מהפיקוד הסורי בדיר א-זור, כתוצאה מכך נהרגו 62 חיילים סורים וקרוב ל-100 נפצעו. מיד לאחר ההפגזה האווירית עברו כוחות דאעש למצב של מתקפה. כרגע, במקום להצניח באזור סיוע הומניטרי, יש מתקפה נגד טרור שגובה קורבנות".

פוטין. זועם
פוטין. זועם

עוד נמסר בהודעה של משרד ההגנה הרוסי כי הפסקת האש הופרה עד כה 199 פעמים, ואם היא תקרוס – האחריות תהיה על ארה"ב: "יש עלייה יציבה במספר ההפרות של הפסקת האש על ידי מיליציות ההתנגדות. מספר ההפגזות מהצד שלהם עלה ל-55 ביממה האחרונה. ארה"ב והקבוצות הלכאורה מתונות שתחת שליטתה לא יישמו אף אחת מההתחייבויות בהסכמי ז'נבה".

הצבא הסורי מסר: "מדובר בהתקפה חמורה ובוטה שמפרה את ריבונותה של סוריה וזו הוכחה חותכת לכך שארצות הברית ובעלות בריתה משתפות פעולה עם דאעש".

אמש התאספה מועצת הביטחון של האו"ם לישיבת חירום עקב המתקפה האמריקאית על צבא סוריה על פי דרישת הרוסים. עד כה לא נרשמו גינויים למתקפה "השגויה" של צבא ארה"ב.

 

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב