גרמניה ממוקמת היטב במרכז אירופה ויש בה נופים מגוונים, נהרות מן המרשימים באירופה (ביניהם הריין, הדנובה והאלבה), אזורים להם אופי ייחודי (כגון היער השחור וחבל בוואריה), טירות קסומות, טבע מרהיב, ערים תוססות, מוזיאונים, תרבות, ועוד שלל אטרקציות. אם גם אתם מתכננים חופשה בגרמניה, כדאי שתדעו שהשכרת רכב בגרמניה היא דרך מצויינת להבטיח שתפיקו את המירב מן הטיול.
אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם להבין למה כל כך כדאי לבחור באפשרות של השכרת רכב בגרמניה וגם להתוודע אל דברים שחשוב לדעת כדאי שהכל יתנהל באופן חלק – החל מן הרגע שתיגשו לדלפק חברת השכרת הרכב כדי לקבל את הרכב השכור ועד שתחזירו אותו בסוף החופשה.

בחרו נקודות איסוף והחזרה נוחות והיערכו כראוי לקבלת הרכב
בדומה למדינות רבות באירופה, השכרת רכב בגרמניה אינה מחייבת אתכם לקבל את הרכב השכור דווקא בשדה התעופה. ניתן לבחור בין כמה נקודות איסוף, כמו מרכז העיר אליה אתם נוסעים. אך אם בחרתם לאסוף בשדה התעופה בו אתם נוחתים – נקודות איסוף רכב שכור בשדה התעופה ממוקמות בדרך כלל בסמוך לאזור בו ממילא עוברים כשעוזבים את השדה. קל לקבל פירוט על מיקומן של נקודות איסוף אפשריות נוספות לפני שאתם יוצאים לחופשה וכך לתאם קבלת הרכב במועד ובמקום שהכי נוחים לכם.
החזרת רכב שכור בגרמניה גם היא לא חייבת להיעשות בשדה התעופה דווקא, למרות שבדרך כלל זוהי האפשרות הנוחה ביותר. עוד חשוב לדעת שלא מוכרחים להחזיר את הרכב באותו מקום בו אספתם אותו – אם כי עליכם לקחת בחשבון כי החזרה לנקודה אחרת דורשת תיאום מראש וכרוכה לעתים בתשלום נוסף.

הקפידו להגיע מוכנים עם כל מה שצריך כדי לקבל בקלות את הרכב השכור
חשוב מאוד להגיע עם כל מה שתצטרכו להציג במעמד קבלת הרכב ששכרתם בגרמניה.
ייתכן ותידרשו להציג אישור על ההשכרה (ברוב המקרים האישור מגיע במייל, ולכן מומלץ להגיע עם עותק מודפס); כאשר בנוסף תתבקשו להראות רישיון נהיגה בתוקף לחצי שנה לפחות. בגרמניה, נכון לסוף שנת 2019, רשיון ישראלי מספיק – אבל עניין זה נתון לשינויים, ולכן אל תיקחו סיכונים – דאגו להגיע גם עם רשיון נהיגה בינלאומי.
השכרת רכב בגרמניה, כמו במדינות רבות אחרות, מחייבת הצגת כרטיס אשראי על שם שוכר הרכב. למען הסר ספק – לא תוכלו לקבל את הרכב תוך שימוש בכרטיס אשראי שאינו שייך לאותו אדם הרשום כזה ששוכר את הרכב. עניין חשוב נוסף הנוגע לכרטיס האשראי הוא שייתכן מאוד שתתבקשו למסור את הקוד הסודי שלכם (אותו צירוף בן 4 ספרות המשמש אתכם למשיכת מזומנים בבנקטים).
במעמד קבלת הרכב וודאו שכל פגם בו מצוין בטפסים. את הרכב תידרשו להחזיר עם מיכל דלק מלא, אך אין צורך לשטוף את הרכב לפני החזרתו.
מבחינת ביטוח – וודאו כי הכיסוי המוענק במסגרת ההיקשרות עם חברת ההשכרה מספיק לכם. תוכלו לרכוש כיסוי נוסף במעמד קבלת הרכב, או מראש.

דברים שכל מי שנוהג בגרמניה צריך לדעת
השכרת רכב בגרמניה מחייבת אתכם להכיר ניואנסים של שימוש ברכב ממונע במדינה, זאת כדי למנוע תקלות והפתעות לא נעימות כגון דוח תנועה או קנס בגין חניה שלא כחוק.
מהירות הנסיעה המותרת משתנה לפי סוג הכביש, ולכן שימו לב לשילוט. בעבר לא הייתה הגבלת מהירות נהיגה על אוטוסטרדות האוטובאן המפורסמות, אך כיום באזורים שונים יש הגבלת מהירות שהוטלה במטרה להפחית פליטת גזים הפוגעים בשכבת האוזון.
בגרמניה יש מצלמות רבות המתעדות עבירות תנועה. הקפידו לנהוג כחוק כדי שלא תקבלו בדואר דו"ח, אשר עשוי להגיע גם מספר חודשים אחרי החזרה לארץ – וכמובן, על מנת לחזור ארצה בשלום.
ישנם איזורים אליהם יכולים להיכנס רק רכבים בעלי מדבקה המעידה שאינם מזהמים. וודאו שעל שמשת הרכב השכור שלכם יש מדבקה כזו (מדבקה ירוקה המכונה Umweltplaketta).
בנוסף, בגרמניה ילדים מתחת לגיל 12 מוכרחים לשבת מאחור. ולכן, עבור ילדים קטנים הקפידו לקבל מושבי בטיחות מתאימים.

וכמובן, הכי חשוב – סעו בזהירות. ככלות הכל, אתם בחופשה ויכולים להרשות לעצמכם להיות סבלניים יותר גם בכביש.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא