כששואלים אותך מה אתה עושה, איך אתה עונה? האם אתה עונה שאתה בעל עסק או בעל מקצוע?

בסדנא לקבוצת אדריכלים עצמאים שאלתי את המשתתפים על המשאבים שהם השקיעו כדי לרכוש את המקצוע. רובם השקיעו כחמש שנים ולמעלה מחמישים אלף שקלים. אך כששאלתי על ההשקעה בלימוד ניהול העסק נתקלתי בקול דממה דקה.

רוב בעלי העסקים מגדירים את עצמם במונחים של המקצוע או הסחורה שלהם. זהו גם שורש כישלונם. למעלה מ-90% מיזמים לא מבינים שהם בראש ובראשונה בעלי ורק אחר כך בעלי מקצוע.

אי-ההבנה הזו באה לידי ביטוי בסדר יומו של בעל עסק מצוי. הוא עובד בתוך העסק אבל לא על העסק. הוא משקיע מאמצים כבירים בשירות ללקוחות, אך מקדיש זמן מינימלי (אם בכלל) לפיתוח העסק. לרוב, הפעילות העסקית נעשית באקראי, בשליפה מהמותן וללא שום תוכנית או הבנה של תהליך.

מייקל גרבר, הגורו האמריקאי של העסקים הקטנים ממליץ לבעלי עסקים לחבוש שלושה כובעים. מלבד הכובע של הטכנאי, זה שעושה את העבודה המקצועית, עליך לתפקד גם כיזם וכמנהל. כן, גם אם אתה העובד היחיד בעסק. 

הטכנאי (ולא משנה אם אתה רו"ח, עו"ד, בונה אתרים או מסעדן) משרת את הלקוחות. גם אם אתה גובה 500 ₪ לשעה, זאת עדיין העבודה הכי פחות רווחית שאתה יכולה לבצע. לאמיתו של דבר, תמיד אפשר להכניס טכנאים נוספים לעסק (עיין ערך קליניקה, פירמת עורכי דין או משרד פרסום).

התפקיד החשוב והמשתלם ביותר הוא תפקיד היזם. כיזם עליך לתת זמן לחשיבה על ההזדמנות העסקית העומדת בפניך, על סוג הלקוחות המתאימים והכדאיים עבורך, על המחסורים והמחסומים הקיימים כיום בתחום עיסוקך ועל הפתרון הייחודי שאתה יכול לספק, על אף התחרות. עבודה זו יוצרת את כל התשתית לעסק שלך למשך שנים. היא צריכה להתבצע בצורה מסודרת, עקבית ותמידית. אף יועץ לא יוכל להחליף אותך בתפקיד הזה ואף אחד לא יעשה את זה עבורך. זאת העבודה של מאות אלפי שקלים לשעה כי היא בונה את הבסיס לכל העסק.  

בתפקידך כמנהל תתרגם את החזון של היזם למערכות המאפשרות לטכנאים לשרת את הלקוחות. כאן כלולות מערכות שיווק, מכירות, מעקב אחרי לקוחות, גביה וסדרי עבודה בעסק. אין צורך בתואר שני במנהל עסקים כדי לבנות "מערכות" כאלה. לדוגמא, אם אתה מקפיד לרשום שם, טלפון ומייל של כל מי שפונה אליך בנושא העסק ומכניס את המידע לגיליון אקסל, לתוך אנשי הקשר של Gmail או לתוך מערכת CRM (עדיף) – זאת בהחלט מערכת לבנית מאגר לקוחות פוטנציאליים. 

בנית מערכות בעסק היא קריטית להצלחת העסק. בלי מערכות מסודרות אתה מבזבז את זמנך על עבודה ידנית החוזרת על עצמה ולא מגיע לתוצאות עקביות. כל שעת השקעה במערכות העסק תתרום עשרות אלפי שקלים לכיסך לאורך חייו של העסק.

אם עד היום נמנעת מלתפקד כיזם וכמנהל רוב הסיכויים שאתה פשוט לא יודע איך עושים זאת. אף פעם לא למדת את המלאכה והיא נראית לך מפחידה ומסובכת. האמונה הזו בפירוש לא נכונה. כיום יש שפע של מידע וכלים – בספרים, באינטרנט, בקורסים ואצל יועצים. ניתן ללמוד ליזום ולנהל וגם לבנות את המערכות הנדרשות תוך תקופה קצרה של מספר חודשים. 

הזמן הטוב ביותר לבניית מערכות הוא בתקופות מתות שיש בכל עסק. אם יש לך אפשרות, תנצל את הזמן הזה כדי ללמוד לנהל את העסק שלך, לזהות את ההזדמנות העסקית המיוחדת ולהתחיל בבנית מערכות שישמשו אותך לאורך שנים. כך, במקום להתעורר בכל בוקר מחדש בחשיבה מאיפה תביא את הלקוח הבא תצור עבורך העסק זרם לקוחות קבוע. במקום להתרוצץ בין המטלות, תוכל לנהל את העסק ביעילות תוך חיסכון משמעותי של זמן וכסף. 

כך תהפוך לבעל עסק ולא רק לבעל מקצוע.

תכל'ס: לא מחכים ל"אחרי פסח" כדי להתחיל לעבוד על העסק.  תגדיר לעצמך משאבי זמן, כוח וכסף שביכולתך להשקיע בפיתוח העסק ותמציא את הכלים הנכונים כדי להתחיל במלאכה. בע"ה אחרי פסח כבר תראה פירות מעמלך.

הכותבת היא יועצת עסקית.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.