ח"כ התלונן על הקריטריון "אחרי " שנכלל במודעת דרושים שפירסמה באילת, וגרם לרשות לפרסם מחדש את המודעה ללא הקריטריון.

רשות המסים באילת פירסמה משרה המיועדת לסטודנטים וכללה בה את הדרישה "אחרי שירות צבאי". ח"כ טיבי, שראה את המודעה, פירסם אותה בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "נשאלת השאלה אם התפקיד הוא תחת אש". למען הסר ספק טיבי הבהיר כי פנה לרשות המסים בדרישה להסיר את הקריטריון.

 

ציוצו של טיבי עורר תגובות מגולשים רבים שלא הבינו מה הבעיה בהעדפת חיילים משוחררים. הבדרן ואיש התקשורת נדב אבקסיס ענה: "הכי פשוט; תתגייסו או שתעשו שירות לאומי. שמח שעזרתי".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב לח"כ מהרשימה המשותפת: "מה הבעיה שלך? אתה גם רוצה שישמרו עליך מפני החברים שלך מסוריה ואיראן וגם רוצה שיפלו אותם לרעה לעומת הציבור שלך שלא משרת בצה"ל או בשירות לאומי?". פורר הוסיף: "העובדה שאתה בכלל מעז למחות נגד זה מצביעה עד כמה חוצפה יש לך, כי מאפשרים לך רק להנות מהזכויות בלי לדרוש חובת נאמנות".

חשוב לציין כי אחמד טיבי, וחברי מפלגתו מנהלים מאבק חסר פשרות לא רק נגד שירות צבאי של ערביי ישראל, אלא גם נגד כל סוג של שירות לאומי מצידם.

רשות המסים התקפלה בתוך שעתיים

לא עברו שעתיים וטיבי פרסם ציוץ ניצחון: "היענות מידית של רשות המסים. המודעה הוחלפה. שאפו". הוא צירף מודעה חדשה שפרסמה רשות המסים, שאינה כוללת את דרישת השירות הצבאי.

 

 

תנועת 'אם תרצו', המקדמת בימים אלו הצעה לשינוי בתקנות של נציבות שירות המדינה כך שייתנו עדיפות למי ששירתו בצה"ל או בשירות לאומי בקבלה לעבודה בשירות המדינה, הגיבה לדברים בחשבון הטוויטר שלה: "חוצפן! גם מתנגד לשילוב בני המגזר הערבי בחברה על ידי שירות לאומי או צבאי, וגם מבקש למנוע מאלה המשרתים את מעט ההעדפה המגיעה להם".

 

מרשות המסים נמסר בתגובה: "אין מדובר בפרסום מודעת דרושים רשמית אלא במודעה שנתלתה על ידי המשרד המקומי בשלוחת האוניברסיטה באילת. משהובא העניין לידיעתנו, הונחה משרד השומה המקומי לפעול להסרת המודעה ולפרסום מודעה מתוקנת וזאת, מאחר שהדרישה לשירות צבאי לא היתה כדין שכן אינה רלוונטית למשרה המדוברת".

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.