כאלף איש השתתפו בהלווייתו של הי"ד, שנרצח הלילה בפיגוע ביישוב אדם. יותם, בן 31, היה נשוי לתהל (טלי) ואב לשני ילדים קטנים – הראל בן שנתיים ועשרה חודשים ואיתי בן 7חודשים. הוא נקבר בהר המנוחות שבגבעת שאול.

לוויית יותם עובדיה הי"ד. צילום יורם כהן

"חייך נלקחו אתמול רק מסיבה אחת. בשל היותך יהודי", ספד שר התיירות יריב   לעובדיה הי"ד. "דווקא בט"ו באב נרצחת בפשע שכל כולו שנאה ורוע. אין בפי מילות נחמה נוכח האובדן אבל על אויבנו לדעת, רוחנו לא תישבר", אמר לוין.

הרב אלי בן דהן סופד. צילום: יורם כהן

טלי (מימין) אשתו של יותם עובדיה הי"ד, נתמעת במהלך ההספדים לזכרו היום. צילום: שלמה מור, חדשות 0404
השר יריב לוין בהלוייתו של יותם עובדיה הי"ד. צילום: יורם כהן

 

חמו של עובדיה הי"ד יהודה אדרי אמר: "מה אפשר לומר ביום שכזה? ששטן רצח את יותם יקירנו? איך אפשר לעכל שיותם איננו עוד, הילדים שלו לא הספיקו לחיות, עדיין עם הבקבוק. העתיד של טל והילדים ללא יותם, לא מתקבל על הדעת".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן ספד גם הוא במהלך טקס האשכבה ואמר כי: "יותם נהרג על קידוש השם. הרשות הפלסטינית היא לא הפתרון – היא הבעיה. ילד בן 17 שחונך לחינוך מסית להרג ילדים, מערכת שמחנכת שמי שהורג יהודים הוא שהיד".

עובדיה הי"ד, נרצח אמש בפיגוע הדקירה ביישוב אדם שבבנימין. אורן אדרי, גיסו, סיפר כי יותם בסך הכל רצה להפתיע את אשתו טלי עם סעודה רומנטית לרגל ט"ו באב, כשמחבל בן 17 דקר אותו למוות.

אדרי הוסיף גם מסר לחיילי צה"ל: "כל מה שאתם עושים, אם זה במחסומים, במעצרים ובשמירות, תקדישו ליותם".

קודם לכן ספד לו ראש הממשלה : "בשם כל עם ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של יותם עובדיה ז״ל, שנרצח בפיגוע טרור אמש ביישוב אדם. יותם הותיר אחריו את אשתו טל ואת שני ילדיו, הראל ואיתי. כולנו מתפללים גם לרפואתו של הפצוע הנוסף בפיגוע. יהי זכרו של יותם ברוך ונצור בליבנו תמיד".

צילום: שלמה מור 0404
צילום: שלמה מור 0404
לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.