הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו
הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו

 

נדמה כי המגבלות של המארגנים בתחרות הגרנד סלאם באבו דאבי והביקורות הרבות בארץ סביב השתתפותה של נבחרת הג’ודו של ישראל בתחרות בלי דגל ישראל ובלי השמעת ההמנון הלאומי, גרמה לנציגים הישראלים לעלות למזרן עם הרבה יותר מוטיבציה ונחישות במטרה להוכיח למדינה המוסלמית המארחת כי ישראל על המפה גם בלי ההופעה עם הדגל והשמעת ההמנון. בסוף השבוע נבחרת ישראל השיגה עוד שלוש מדליות, חמש מדליות בסך הכל לישראל באבו דאבי.

אורי ששון ופיטר פלצ'יק זכו במדליית הארד, ששון מעל 100 ק"ג ופלצ'יק עד 100 ק״ג. ששון, שזכה במדליית הארד בריו, זכה בחודש אחד בשתי מדליות מאז חזר לתחרויות אחרי האולימפיאדה. בטשקנט הוא זכה במדליית זהב, באבו דאבי הוא קיווה לזכות בזהב אבל הפסיד בקרב על הזהב והכסף והסתפק בארד אחרי שניצח את בנג'מין הארמגניס הבלגי עם ווזארי. ״אני מאוד מאוד מאושר ורוצה להודות לצוות המקצועי שלנו. אני אולי בלי הדגל, אבל הלב שלי תמיד במדינת ישראל. אני מקווה שריגשתי אתכם ונמשיך לייצג את המדינה בכבוד", אמר ששון בהתרגשות.

הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו
הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו

 

פלצ׳יק התמודד מול ההונגרי חיקלוש סירייניקס ההונגרי על הארד, הוא עלה נחוש מאוד ועם הרבה ביטחון אחרי שהגיע לקרב מבית הניחומים, ניצח וזכה במדליה. "אני שמח לייצג את המדינה שלי בכבוד, במיוחד על אדמת אבו דאבי, אני אוהב את המדינה שלי, עם או בלי דגל", אמר פלצ'יק.

טוהר בוטבול, עוד ג’ודוקא אלמוני יחסית, זכה במדליית הארד. בוטבול ניצח בקרב הראשון את רשאד אלמשיג'ארי מאיחוד האמירויות שסירב ללחוץ את ידו בסיום הקרב, בקרב השני ניצח את יראסיל סקנולי מקזחסטן, בבית הניחומים הוא רשם הישג גדול כאשר ניצח את מדליסט הזהב מריו, פאביו באזילה האיטלקי וזכה במדליית הארד. גם בוטבול דיבר בסיום על היעדר הדגל וההמנון ואמר: "אני גאה ומאושר לסיים את יום הקרבות עם מדליה. אני גאה לייצג את המדינה עם דגל ובלי דגל. אני חש סיפוק אדיר. תודה לכולם על התמיכה".

משה פונטי, יו״ר איגוד הג’ודו חוגג: "עמדנו ביציע ושרנו את 'התקווה'. שום דבר צורם או צורב לא עבר בי, אלא רק תחושה של גאווה. באנו לכאן, למקום שלא רצה שנתחרה עם סמלי המדינה שלנו ולקחנו מדליות. מה יש לומר?".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20