אלי טביב ממשיך לפתוח את הכיס. אחרי זגורי, עזרא ודילמוני, רכש נוסף, רביעי בחלון העברות מגיע לבית"ר ירושלים. בלם ריימס, אנטואן קונט, ינחת בישראל כדי לסייע לקבוצה לעמוד במטרות שהוצבו למאמן. קונט סיכם עד לסיום העונה עם אופציה לעונה הבאה. הבלם הצרפתי בן ה-23 שייך לריימס ושיחק בעבר עם אלירן עטר שהמליץ עליו לראשי בית״ר ירושלים.

קונט מגיע מהליגה השנייה בצרפת, הוא גדל ושיחק בפאריס סן ז'רמן, הושאל לריימס שהחליטה לרכוש את כרטיסו מהפריסאים וכעת ריימס משאילה אותו לבית״ר ירושלים אחרי שאיבד את מקומו בהרכב הראשון.
אלי טביב מנסה לצרף חלוץ עד יום חמישי, החוזה הגבוה של שלומי ארבייטמן בהפועל חיפה מונע בשלב זה את חזרתו של החלוץ לירושלים, בחיפה לא מתנגדים לשחרר את החלוץ בתנאי שיוותר על חוזהו במועדון בלי פיצוי, טביב ייאלץ לשדרג את ההצעה כדי לגרום לו להגיע.

מדוניאנין ואיגיבור עזבו את מכבי

האריס מדוניאנין ונוסא איגיבור עזבו רשמית את מכבי תל אביב. הקשר הבוסני החליט לעזוב את מכבי אחרי שנה במועדון אחרי שקיבל הצעה כספית מפתה מארצות הברית. מדוניאנין עבר לפילדלפיה יוניון מה-MLS והודה לראשי המועדון שנענו לבקשתו לעזוב באמצע העונה.
מדוניאנין. צילום: איתי שרמר
מדוניאינין. קדנציה נוספת ללא תארים. צילום: איתי שרמר
ג׳ורדי קרויף, המנהל המקצועי של מכבי תל אביב אמר לאתר הרשמי של המועדון: ״בתחילת חלון ההעברות האריס פנה אלינו בבקשה לעזוב אחרי שקיבל הצעה לחוזה לשלוש שנים בקבוצה מה-MLS. נעתרנו לבקשה מתוך הבנה כי לקבל הצעה כזו בשלב זה של הקריירה שלו היא הזדמנות מצויינת ולכן החלטנו לא לעמוד בדרכו״.
איגיבור חתם בריזספור מהליגה הטורקית לארבע וחצי שנים. מכבי החליטה לשחררו כבר לפני מספר שבועות ותקבל קרוב לחצי מיליון יורו. שחרורם של מדוניאנין ואיגיבור מפנה מקום להחתמתם של שני הברזילאים הצעירים רמון ומרסלו שאמורים להגיע עד יום חמישי בבוקר לישראל.

אלטמן חזר להפועל תל אביב. בינתיים

הטיסה של עומרי אלטמן ליוון במירה לחתום בפנאתינייקוס, היה אחד הדברים המוזרים בכדורגל הישראלי. רגע אחרי הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בו נשיא בית המשפט, השופט איתם אורנשטיין סירב לשחרר את שחקנה של הפועל תל אביב שדרש שחרור, אלטמן המריא ליוון במטרה לחתום במועדון הפאר היווני למרות החלטת בית המשפט.

האחים קצב, המייצגים את אלטמן הוציאו הודעה רשמית ובה טענו כי החליטו לוותר על ההצעה של היוונים בגלל דרישת הפועל תל אביב לסכום העברה גבוה. אלטמן חוזר לאימונים אלטמן בהפועל תל אביב כאשר עד סגירת מועד העברות, ביום חמישי הקרוב, יתכן ואחת הקבוצות הגדולות תרכוש אותו מהפועל תל אביב.

אלטמן חוגג באדום. צלום: האתר הרשמי של הפועל תל אביב
אלטמן חוגג באדום. צלום: האתר הרשמי של הפועל תל אביב

האיומים של הפועל תל אביב והמסרים שהועברו ליוונים עשו את שלהם. ביוון פורסם שפנאתינייקוס חששה שאם תחתים את אלטמן, היא לא תקבל את השחרור הבינלאומי מישראל ועשויה בנוסף להסתבך עם פיפ״א על כך שהחתימה שחקן שנמצא תחת חוזה תקף.

עטאא ג'אבר חתם בבני סכנין

אחרי מחלוקת שאיימה למנוע את העיסקה, עטאא ג'אבר חתם בבני סכנין על חוזה לארבע שנים וחצי. לאחרונה מכבי חיפה החליטה לשחרר את השחקן בהתאם להחלטה של המאמן רנה מולנסטיין, בני סכנין בה שיחק ג'אבר בעבר כמושאל החליטה לרכוש את השחקן ולהחתימו לטווח ארוך.

אחרי מחלוקת כספית בין המועדונים, סוכם כי בני סכנין תשלם למכבי חיפה 275 אלף דולר בתשלומים ואם השחקן יימכר לקבוצה בחו״ל, בני סכנין תעביר לחיפה 20 אחוז מהסכום שתקבל עבור מכירתו. ממכירה עתידית לחו"ל

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20