צוחק על כולם. אלי טביב. צילום: פלאש90
. צילום: פלאש90

 

״ההתנהלות של אלי טביב מול בשבועות האחרונים אינה מקרית. לא מדובר בצירופי מקרים שגרמו לבני בן זקן להחזיר את בניון לספסל בגלל הרחקה, פציעה או רצון לחזק את החלק האחורי כדי לשמור על התוצאה. מדובר בתכנית שהמטרה שלה ברורה: לגרום ליוסי בניון לעזוב את בית״ר ירושלים מרצונו״,  את הדברים האלה אומר לערוץ 20 גורם בכיר הבקיא היטב בהתנהלות של הבעלים של בית״ר ירושלים.

גם במשחק מול קרית שמונה, הקים בני בן זקן את בניון ואחרי דקות רבות בהן התחמם על הקווים, נכנס למשחק דוד קלטינס במקום איתי שכטר. בניון חזר מתוסכל לספסל. האוהדים שראו את בניון חוזר לספסל אחרי שהתבצע החילוף השלישי, החלו לקרוא למאמן שוב להתפטר. ״בני בן זקן הוא רק הקורבן בסיפור הזה״, אומר גורם במועדון, ״בן זקן רק עומד על הקווים, ברור לכולם שהוא מקבל את ההוראות מטביב. הבעלים גורם לבן זקן נזק אדיר אבל בן זקן בעצמו ידע בדיוק לאן הוא מגיע. בן זקן ידע שהוא מיישם את ההוראות של טביב ולא יותר״.

יוסי בניון. צילום: ליאת אבשלומי/בית"ר ירושלים
יוסי בניון. צילום: ליאת אבשלומי/בית"ר ירושלים

 

בניון, שחזר לספסל מתוסכל, המשיך לשמור על שתיקה. השחקן הוותיק שרוצה להישאר בבית וגן מבין כי טביב פשוט סימן אותו ובמציאות הנוכחית הוא לא יראה דשא אם יחליט להישאר בקבוצה. ״טביב צריך לכבד את עצמו ואת המועדון. אם הוא אינו רוצה לכבד את בניון, לפחות עליו לכבד את המאמן שלו והאוהדים. זכותו לא לתת לשחקן לשחק, גם אם זה בניון, אבל שיהיה לו האומץ להשאיר אותו מחוץ לסגל או להודיע לאוהדים, גם אלה שרכשו מנויים בגלל החתמתו של בניון שהוא החליט לשחרר אותו. זו זכותו, אבל הוא צריך לגלות אומץ מול האוהדים. בינתיים הוא מראה הרבה רוע ולא ברור למה״, ציין שחקן במועדון.

למרות שההתנהלות של טביב נגד בניון משפילה, מגעילה, דוחה ומעוררת בוז גדול נגד הבעלים של המועדון, למרות שבניון לא פראייר ויודע מה זומם טביב, הוא לא מתכוון לעזוב. בינתיים. בניון מתוסכל, פגוע ומאוכזב, אבל הוא לא יעשה לטביב חיים קלים.

אוהדי בית"ר ירושלים, צילום ארכיון: פלאש 90
קנו בגללו מנויים. אוהדי בית"ר ירושלים. צילום: פלאש 90

 

ומילה לעמית פינס. היועץ המשפטי החדש של ההתאחדות לכדורגל, זימן לפני כמה שבועות את טביב לפגישת נזיפה. הפגישה נערכה בעקבות המעורבות של טביב בניהול המועדון למרות עונש ההרחקה. טביב סיפר לאנשי ההתאחדות כי אינו מעורב בניהול והלך הביתה. אף אחד בהתאחדות לא קנה את הדברים של טביב אבל הם העדיפו להאמין לו רק כדי לא להיכנס למלחמה נגד האיש שיודע יותר טוב מכל אחד בכדורגל הישראלי מהי מלחמת התשה. בהתאחדות רוצים רק שעונש ההרחקה יסתיים. אין להם עניין למאבקים בבתי הדין ובמיוחד לערעורים בבתי המשפט המחוזי והעליון, שטביב יגרור אותם, אם ייאלץ. בהתאחדות מעדיפים להתכסות מתחת לשמיכה ולהתעלם.

את קובי רפואה, מאמן הפועל תל אביב היה הכי קל להרחיק השבוע מהמגרשים משני משחקים בעקבות מעורבות בניהול משחק קבוצתו מהיציע כאשר ריצה עונש הרחקה. בהתאחדות חזקים על חלשים? מסתבר שכן.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.