ו-16 בטבח שביצע ניקולס קרוז, תלמיד לשעבר בן 19, בבית ספר בעיר שבפלורידה, ארה"ב. היורה נעצר לאחר מצוד שארך כשעה בסמוך לבית הספר. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'. רב הקהילה היהודית בשכונה מסר כי בין ההרוגים והפצועים ישנם גם יהודים. ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים.

שני הסנאטורים של אמרו בתדרוך של גורמי אכיפת החוק הפדרליים כי התוקף חבש מסכת גז כשהוא נכנס לבית הספר ברובה מסוג AR-15, מחסניות ורימוני עשן, ואז הפעיל את אזעקת האש כדי לגרום לסטודנטים לצאת מכיתות הלימוד שלהם למסדרונות, שם ביצע את הטבח. בתיעודים ששודרו ברשתות הטלוויזיה האמריקניות, נראים תלמידי בית הספר יוצאים ממנו בשורה כשידיהם מורמות.

קרוז, סולק בעבר מבית הספר בגלל בעיות משמעת ובבית הספר מספרים עליו כי הייתה לו "חיבה יתרה לרובים" וכי "כשהוא כועס, הוא הופך כמעט לאדם אחר". בית הספר בו בוצע הטבח, "מארג'ורי סטונמן דגלס", נמצא בשכונה שלווה של בני המעמד הבינוני, כך על פי סוכונות 'רויטרס'. לדברי השריף המקומי, סקוט ישראל, מניתוח של הפוסטים שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, עולה תמונת מצב מטרידה. ברשותו נמצאו גם מגזינים

הטבח דורג כאירוע הירי הקטלני השני בקמפוסי המדינה. מתחילת השנה האזרחית (45 יום), נרשמו לא פחות מ-18 אירועי בבתי ספר ברחבי ארה"ב. "תפילותיי ותנחומיי למשפחות הקורבנות של הירי הנורא בפלורידה", צייץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחר האירוע והוסיף: "ילד, מורה או כל אחד אחר לא צריכים אי פעם להרגיש לא בטוחים בבית ספר אמריקאי".

היורה בפלורידה. צילום: Sky News

 :עוד באותו נושא