הזוכה המאושר. מר גיל שויד. צילום: פלאש 90

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה –מר שלמה דוברת, כשלצדו החברים – מר רן מידן ומר אילון תירוש. בנימוקיה ציינה הועדה: "גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, נחשב לאדם פורץ דרך והשראה, דוגמא ומופת ליכולת להצמיח טכנולוגיות חדשניות וחברה רב לאומית מצליחה ומשגשגת הפועלת עד היום ממדינת ישראל"

תרומתו של שויד למדינת ישראל משמעותית בפיתוחה של תעשיית ההייטק כבר קרוב ל – 25 שנה, תעשיות הייטק מובילות עולמות בתחום אבטחת המידע והסייבר, יצירת אלפי מקומות עבודה וייצוג מצוינות וההון האנושי של ישראל בעולם. גיל שויד עוסק בפעילות ציבורית משמעותית ונרחבת בסיוע לקידום מנהיגות ומצוינות בקרב בני נוער מוכשרים, בדגש עם הפריפריה החברתית ותרומה לטיפוח של דור העתיד בישראל. ההשפעות של גיל שויד על החברה הישראלית ועל הטכנולוגיה העולמית היא עצומה, הוא הפך להיות דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם כולו".

זו הפעם הראשונה בה מוענק פרס ישראל בקטגורית ההייטק ולדבריו של השר נפתלי בנט, הוכחה חלוצית לכך שאנו "אומת הסטארט אפ". עוד הוסיף בנט וכתב: "סיפורו של שויד הוא סיפורו של ההייטק הישראלי. כבוגר 8200 שהקים את צ'קפוינט הוא סלל דרך והיווה השראה עבורי ועבור אלפי יזמי הייטק ישראלים, ותורם ממרצו לחינוך בישראל".