אלוף: בתום דרמה בגמר, גבר מירושלים על סגנו בשתי נקודות בלבד וזכה לתואר חתן חידון התנ"ך העולמי לנוער תשע"ט. ויסמן הוא תלמיד ישיבת נחלים. אל המקום השני הגיע בנימין כלחמירו מניו-ג'רסי, ארצות הברית, הלומד בישיבת קושנר. במקום השלישי זכה ירין בר הלומד במקיף ז' רביבים, ובמקום הרביעי זכה אדר גלר, תלמיד ישיבת 'נועם' . אחוות רעים יפה נרשמה בין המתמודדים, כשהאחד מחא כף להצלחת השני.

החידון התקיים היום (ה') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יושב-ראש הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, יושב-ראש הקרן הקיימת לישראל דני עטר ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

מטרתו היא ללכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. לשלב הגמר העפילו 16 מתמודדים מצטיינים מהארץ ומחו"ל אשר גברו בשלב הקדם פומבי על 74 משתתפים ממעל 30 מדינות שונות, בהן: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה, צרפת, דרום אפריקה, פנמה.

"כל אחד מאיתנו הוא פרק בספר"

מי שפתח את החידון היה יו"ר הזוכנות היהודית בוז'י הרצוג שאמו הייתה זו שהגתה את רעיון החידון התנ"ך העולמי לנוער בחגיגות העשור למדינת . "בתקופה הזו אנו נוהגים לאמר כי "לכל איש יש שם"", אמר הרצוג בנאומו. "אני רוצה לאמר לכם היום כי לכל איש יש תנ"ך. כל אחד מאיתנו הוא פרק בספר, אבל הכוח שלנו, זאת אנו יודעים, הוא בספר כולו, יחדיו".

"עד כה לא השכיל עם ישראל אף פעם, בכל 3,800 שנותינו, לצלוח את העשור השמיני כמדינה שהיא גם ריבונית וגם מאוחדת", אמר שר החינוך נפתלי בנט במהלך החידון. "אם ישראל תיקרע שוב מבפנים, אם נרים שוב יד איש על אחיו, לא נקבל עוד הזדמנות".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.