WP_Post Object ( [ID] => 221766 [post_author] => 18 [post_date] => 2019-05-07 13:17:21 [post_date_gmt] => 2019-05-07 10:17:21 [post_content] =>

ארגון 'עד כאן' שלח היום (ג') מכתב לאלוף פיקוד המרכז ולמפכ"ל המשטרה, בו הביע חשש מפני הברחת שוהים ערבים בלתי חוקיים לישראל בעקבות הטקס האלטרנטיבי של ארגון השמאל הרדיקלי 'לוחמים לשלום'. זאת בעקבות עדויות עבר של אחת מפעילות ארגון 'לוחמים לשלום', המעידה כי סייעה בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, ומצהירה כי כל עוד לא יתפסו אותה היא תמשיך לבצע מעשים דומים. בסרטון התיעוד מעידה פעילת 'לוחמים לשלום' כי דיברה עם שב"ח ש"מתבאס טילים שלא יכול לבוא איתנו. הוא אומר שלא יהיה לו איך לחזור מת"א. אמרתי לו מה הבעיה? תחזור איתנו. הוא אמר ואם יבדקו אתכם אכלתם אותה. אני אישית כאילו הייתי לוקחת אותו. אין לי בעיה עם זה. כבר עשיתי את זה בעבר, אין בעיה כשלא בודקים. אף פעם לא בודקים אותנו תעודת זהות וכאלה. לקחתי אותו איתנו והחזרתי אותו כאילו.. הוא היה שב"ח". [caption id="attachment_364756" align="alignnone" width="618"] טקס הזיכרון האלטרנטיבי. ארכיןו. צילום: לוחמים לשלום[/caption]  

"לא מדובר בחשש טכני בלבד"

המכתב של ארגון 'עד כאן' נפתח בתיאור החלטת רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו שלא לאשר כניסת תושבי הרשות הפלסטינית לטקס, ומזכיר את החוק האוסר על כניסה שלא כדין לישראל והעובר עליו גורר עונשים של שנה עד חמש שנות מאסר. בארגון ציינו כי "קיים חשש ממעבר על החוק, וזאת לאור עדויות שנאספו ע"י פעילי 'עד כאן' ובהן ניתן לשמוע כי פעילת 'לוחמים לשלום', ארגון הנוטל חלק מרכזי בארגון הטקס, ששמו נקשר באמירות בעייתיות הן בפן הערכי והן בפן הפלילי כנגד חיילי צה"ל, מעידה כי סייעה בעבר בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, וכי כל עוד לא יתפסו אותה, אין לה בעיה לבצע מעשים דומים.. בנוסף, היא מעידה כי 'מעולם לא בודקים לנו תעודות זהות', דבר המקל על מלאכת הברחת השוהים הבלתי חוקיים לישראל". "לא מדובר בחשש טכני בלבד מפני מעבר על החוק. מדובר בטקס בו נוטלים חלק גם בני משפחה של מחבלים פלסטיניים וכן מספר מחבלים אשר הורשעו בעבר בפעולות טרור נגד אזרחי המדינה. אחד הארגונים השותפים בטקס הינו 'פורום המשפחות השכולות', שלפי ציטוטים בכלי התקשורת '90% מהמשתתפים הפלסטיניים בפורום ישבו בכלא הישראלי'", ציינו. "מעבר לא מבוקר של אנשים בעלי רקע בפעולות טרור, וזאת מבלי שגורמי הביטחון יאשרו באופן פרטני כל בקשה ובקשה, היינו מסוכן ועלול לגרום לפעולות טרור נוספות. לא לחינם החליט רוה"מ למנוע את כניסתם.. ישנו חשש ביטחוני ממשי במידה ותושבי הרשות הפלסטינית שלא קיבלו היתר כניסה ולא עברו בידוק ביטחוני כנדרש יסתננו לשטח ישראל". [caption id="attachment_43303" align="alignnone" width="618"] מחאה מחוץ לטקס זיכרון משותף לנפגעי טרור ולמחבלים. ארכיון. .צילום: קובי ריכטר TPS[/caption]

"הארגונים הרדיקליים מחבקים את משפחות המחבלים"

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן תקף את עצם קיום הטקס האלטרנטיבי "במשך 100 שנה ערביי ארץ ישראל רוצחים את שכניהם היהודים מסיבה אחת בלבד – הסיבה האנטישמית, שנאת יהודים. ביום הזיכרון אנו מחבקים את משפחות השכול, שבניהן, הוריהן ובני זוגן נרצחו בהתקפות של הרוצחים הערבים בבתי קפה, אוטובוסים ובתי ספר במשך 100 שנה". "הארגונים הרדיקליים הישראלים, במקום לעזור ולחבק את המשפחות השכולות, להקרין להם חיבה, להקרין להם שהקורבן שלהם היה חשוב בשביל העובדה שתהיה מדינה יהודית, אם זה נפגעי צה"ל ואם זה נפגעי טרור - הארגונים הרדיקליים מחבקים את העם של הרוצחים, מחבקים את משפחות המחבלים, מנסים להציג אותם כשווים בין שווים: 'הם צודקים ואנחנו צודקים'. המהלך הזה הוא מהלך חולני והזוי, שכל אזרח ישראלי חייב להוקיע. ההשוואה בין הרוצחים לנרצחים היא דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. כל גורם וכל אזרח חייב לצאת נגד הדבר הזה", הוסיף. [caption id="attachment_364759" align="alignnone" width="618"] ההזמנה לטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי. צילום: מתוך דף הפייסבוק של 'לוחמים לשלום'[/caption]   "הגורמים שמארגנים את הטקס, 'פורום משפחות שכולות' – שנשמע שם יפה אבל בעצם זה פורום משפחות שכולות גם של מחבלים, וארגון 'לוחמים לשלום' - שעודד אינתיפאדה שלישית ופעיליו מבריחים שב"חים לתוך ישראל כדבר שבשגרה, הינם ארגונים שמחוברים מאוד חזק לגומרים קיצוניים אנטי ישראליים הן באירופה והן ברשות הפלסטינית". אך סיים את דבריו בבקשה מכוחות הביטחון להגן על ישראל מכל פגיעה: "אנו מחזקים את כל הגורמים האחראיים, הן מבחינת בטחון הגבולות והן מבחינת בטחון הפנים, סמוכים ובטוחים שידעו לעשות את עבודתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה האפשרית, ביטחונית וריבונית כאחת".   צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון עד כאן מסר "לא יעלה על הדעת כי החוק יירמס ברגל כל כך גסה, ועל משטרת ישראל לפעול למניעת הישנות המקרים המתוארים בכתבה. ההצדקה המוסרית שנותנים לעצמם "פעילי שלום" לעבור על החוק ולסכן את שלום הציבור צריכה להיתקל באכיפה אפקטיבית של משטרת ישראל וכוחות הביטחון אשר אמונים על שלום הציבור".

[post_title] => חשש: שב"חים ישתתפו בטקס האלטרנטיבי | תיעוד [post_excerpt] => בעקבות הודאה של פעילת שמאל שחשפה כי הבריחה לישראל בעבר שוהים ערבים בלתי חוקיים, פנו בארגון עד כאן למפכ"ל המשטרה והביעו חשש מחדירה נרחבת לישראל בעקבות טקס יום הזיכרון המשותף למשפחות שכולות ולמשפחות המחבלים [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%97%d7%a9%d7%a9-%d7%a9%d7%91%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%99%d7%a9%d7%aa%d7%aa%d7%a4%d7%95-%d7%91%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%90%d7%9c%d7%98%d7%a8%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%91%d7%99-%d7%aa%d7%99%d7%a2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 14:52:51 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 11:52:51 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%97%d7%a9%d7%a9-%d7%a9%d7%91%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%99%d7%a9%d7%aa%d7%aa%d7%a4%d7%95-%d7%91%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%90%d7%9c%d7%98%d7%a8%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%91%d7%99-%d7%aa%d7%99%d7%a2/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

חשש: שב"חים ישתתפו בטקס האלטרנטיבי | תיעוד

בעקבות הודאה של פעילת שמאל שחשפה כי הבריחה לישראל בעבר שוהים ערבים בלתי חוקיים, פנו בארגון עד כאן למפכ"ל המשטרה והביעו חשש מחדירה נרחבת לישראל בעקבות טקס יום הזיכרון המשותף למשפחות שכולות ולמשפחות המחבלים

ארגון 'עד כאן' שלח היום (ג') מכתב לאלוף פיקוד המרכז ולמפכ"ל המשטרה, בו הביע חשש מפני הברחת שוהים ערבים בלתי חוקיים לישראל בעקבות הטקס האלטרנטיבי של ארגון השמאל הרדיקלי 'לוחמים לשלום'.

זאת בעקבות עדויות עבר של אחת מפעילות ארגון 'לוחמים לשלום', המעידה כי סייעה בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, ומצהירה כי כל עוד לא יתפסו אותה היא תמשיך לבצע מעשים דומים.

בסרטון התיעוד מעידה פעילת 'לוחמים לשלום' כי דיברה עם שב"ח ש"מתבאס טילים שלא יכול לבוא איתנו. הוא אומר שלא יהיה לו איך לחזור מת"א. אמרתי לו מה הבעיה? תחזור איתנו. הוא אמר ואם יבדקו אתכם אכלתם אותה. אני אישית כאילו הייתי לוקחת אותו. אין לי בעיה עם זה. כבר עשיתי את זה בעבר, אין בעיה כשלא בודקים. אף פעם לא בודקים אותנו תעודת זהות וכאלה. לקחתי אותו איתנו והחזרתי אותו כאילו.. הוא היה שב"ח".

טקס הזיכרון האלטרנטיבי. ארכיןו. צילום: לוחמים לשלום

 

"לא מדובר בחשש טכני בלבד"

המכתב של ארגון 'עד כאן' נפתח בתיאור החלטת רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו שלא לאשר כניסת תושבי הרשות הפלסטינית לטקס, ומזכיר את החוק האוסר על כניסה שלא כדין לישראל והעובר עליו גורר עונשים של שנה עד חמש שנות מאסר.

בארגון ציינו כי "קיים חשש ממעבר על החוק, וזאת לאור עדויות שנאספו ע"י פעילי 'עד כאן' ובהן ניתן לשמוע כי פעילת 'לוחמים לשלום', ארגון הנוטל חלק מרכזי בארגון הטקס, ששמו נקשר באמירות בעייתיות הן בפן הערכי והן בפן הפלילי כנגד חיילי צה"ל, מעידה כי סייעה בעבר בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, וכי כל עוד לא יתפסו אותה, אין לה בעיה לבצע מעשים דומים.. בנוסף, היא מעידה כי 'מעולם לא בודקים לנו תעודות זהות', דבר המקל על מלאכת הברחת השוהים הבלתי חוקיים לישראל".

"לא מדובר בחשש טכני בלבד מפני מעבר על החוק. מדובר בטקס בו נוטלים חלק גם בני משפחה של מחבלים פלסטיניים וכן מספר מחבלים אשר הורשעו בעבר בפעולות טרור נגד אזרחי המדינה. אחד הארגונים השותפים בטקס הינו 'פורום המשפחות השכולות', שלפי ציטוטים בכלי התקשורת '90% מהמשתתפים הפלסטיניים בפורום ישבו בכלא הישראלי'", ציינו. "מעבר לא מבוקר של אנשים בעלי רקע בפעולות טרור, וזאת מבלי שגורמי הביטחון יאשרו באופן פרטני כל בקשה ובקשה, היינו מסוכן ועלול לגרום לפעולות טרור נוספות. לא לחינם החליט רוה"מ למנוע את כניסתם.. ישנו חשש ביטחוני ממשי במידה ותושבי הרשות הפלסטינית שלא קיבלו היתר כניסה ולא עברו בידוק ביטחוני כנדרש יסתננו לשטח ישראל".

מחאה מחוץ לטקס זיכרון משותף לנפגעי טרור ולמחבלים. ארכיון. .צילום: קובי ריכטר TPS

"הארגונים הרדיקליים מחבקים את משפחות המחבלים"

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן תקף את עצם קיום הטקס האלטרנטיבי "במשך 100 שנה ערביי ארץ ישראל רוצחים את שכניהם היהודים מסיבה אחת בלבד – הסיבה האנטישמית, שנאת יהודים. ביום הזיכרון אנו מחבקים את משפחות השכול, שבניהן, הוריהן ובני זוגן נרצחו בהתקפות של הרוצחים הערבים בבתי קפה, אוטובוסים ובתי ספר במשך 100 שנה".

"הארגונים הרדיקליים הישראלים, במקום לעזור ולחבק את המשפחות השכולות, להקרין להם חיבה, להקרין להם שהקורבן שלהם היה חשוב בשביל העובדה שתהיה מדינה יהודית, אם זה נפגעי צה"ל ואם זה נפגעי טרור – הארגונים הרדיקליים מחבקים את העם של הרוצחים, מחבקים את משפחות המחבלים, מנסים להציג אותם כשווים בין שווים: 'הם צודקים ואנחנו צודקים'. המהלך הזה הוא מהלך חולני והזוי, שכל אזרח ישראלי חייב להוקיע. ההשוואה בין הרוצחים לנרצחים היא דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. כל גורם וכל אזרח חייב לצאת נגד הדבר הזה", הוסיף.

ההזמנה לטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי. צילום: מתוך דף הפייסבוק של 'לוחמים לשלום'

 

"הגורמים שמארגנים את הטקס, 'פורום משפחות שכולות' – שנשמע שם יפה אבל בעצם זה פורום משפחות שכולות גם של מחבלים, וארגון 'לוחמים לשלום' – שעודד אינתיפאדה שלישית ופעיליו מבריחים שב"חים לתוך ישראל כדבר שבשגרה, הינם ארגונים שמחוברים מאוד חזק לגומרים קיצוניים אנטי ישראליים הן באירופה והן ברשות הפלסטינית". אך סיים את דבריו בבקשה מכוחות הביטחון להגן על ישראל מכל פגיעה: "אנו מחזקים את כל הגורמים האחראיים, הן מבחינת בטחון הגבולות והן מבחינת בטחון הפנים, סמוכים ובטוחים שידעו לעשות את עבודתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה האפשרית, ביטחונית וריבונית כאחת".

 

צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון עד כאן מסר "לא יעלה על הדעת כי החוק יירמס ברגל כל כך גסה, ועל משטרת ישראל לפעול למניעת הישנות המקרים המתוארים בכתבה. ההצדקה המוסרית שנותנים לעצמם "פעילי שלום" לעבור על החוק ולסכן את שלום הציבור צריכה להיתקל באכיפה אפקטיבית של משטרת ישראל וכוחות הביטחון אשר אמונים על שלום הציבור".

ערוץ 20
אורי זכי, יו"ר הנהלת מרצ: "אם עמיר פרץ יעשה בנשיאות מה שעשה למפלגת העבודה… אז מציע לחכ"ים לשקול…"
ערוץ 20
פרסום ראשון בערוץ 20: קרע במפלגת ימינה – צפו
ערוץ 20
עירית לינור על בדיקת העובדות מנאום רוה"מ. צפו |
רד עובר בדיקות. ילום: דוברות איכילוב
ערוץ 20
שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן על פריימריז בליכוד: "זה משהו שתמיד אהבתי, אבל אני במקום אחר היום"
ערוץ 20
"לא נשב בראשות בנט בשום פנים ואופן" כך יו"ר הנהלת מרצ אורי זכי על דברי ח"כ מתן כהנא מימינה כי אינם פוסלים ישיבה עם מר"צ
ערוץ 20
יצחק פינדרוס לזמן כנסת: יאיר לפיד "איש נחמד" | הראיון המלא
ערוץ 20
אסנת מארק מאשימה: "יודעים אילו פעולות עשו ימינה והמשותפת יחד"
ערוץ 20
ברקת על פיזור הכנסת: חושש שהמטרה להקשות על נתניהו לתפקד
It is not Android