הורים לתלמידות במזרח ירושלים חוששים מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאחר שמשלחת בנות שבה מצפון איטליה ולא שהתה בהסגר. ההורים מתלוננים, כי הנהלת ביה"ס "האחיות רוזארי" מתעלמת מהאפשרות להדבקה ומאיימת לנקוט בצעדים נגד הורים שיתבטאו בעניין.

מנהלת בית הספר, האחות לוסי מאשרת לסוכנות הידיעות TPS, כי לא דיווחה על חזרת המשלחת למשרד הבריאות, שכן אין היא מחוייבת לכך ולא מצאה כל סיבה לדווח על אירוע שלא התרחש, כדבריה.

הורים לתלמידות בבית הספר טוענים כי היה על הנהלת בית הספר לפעול לפי ההנחות המחמירות שכן הבנות, 14 במספר, שהו באזור צפון איטליה, בו מתרחבת תפוצת נגיף הקורונה.

לסוכנות TPS נודע כי מקצת ההורים דורשים ממנהלת בית הספר להורות לבנות ששבו מהמשלחת להחמיר ולשהות בבידוד ביתי.

אחת האימהות, אשת חינוך ובלוגרית, אומרת לTPS, כי הנזירות בבית הספר מתעלמות מהסכנה בשם שיטת הלימודים הקשוחה הנהוגה במוסד המוכר במשמעת קפדנית, ובשם המשמעת מסכנת מנהלת בית הספר את שלום התלמידות כולן.

לדברי האם ראוי היה שמוסד כזה ינהג לחומרה אך במקום זה ההנהלה מאיימת על הורים ותלמידות, ומי שייעדר צפוי לענישה.

לדברי האם ההורים חוששים להיחשף, ומשרד הבריאות איננו מעורב בסיפור.

אבו סעיד, הורה נוסף, אומר לTPS, כי בחר שלא לשלוח את בתו למשלחת לאיטליה מחשש הידבקות אבל כעת התנהגותה של המנהלת מביאה את הסכנה עד אלינו. הבנות נבדקו ע"י אחות, אולם אין ערך לבדיקה כזו, שכן דגירת המחלה אורכת כ14 יום.

ההורים מצפים שההנהלה תפעל למניעת המחלה ולא לטיפול בנגיף, אם יתגלה.
לדברי אבו סעיד, בביה"ס רוזארי לומדות כ600 תלמידות וכולן כעת נתונות לסכנה.

אבו סעיד מוסיף כי למנהלת המוסד היסטוריה ארוכה של נקמה בהורים ולכן הם חוששים להיחשף בתקשורת.

בשיחה עם מנהלת "רוזארי", האחות לוסי, היא מאשרת כי אכן שהו 14 תלמידות בכנס לימודים בגנואה שבצפון איטליה במסגרת פרויקט של האו"ם (MUNC) אולם מדגישה, כי הבנות שנחתו ברומא והמשיכו למילאנו ולגנואה, לא התערו בקהל ומסלול הליכתן הוגבל ממקום הכנס אל בית המלון.

עוד אומרת האחות לוסי לTPS, כי התלמידות זכו לליווי צמוד ונדרשו לחבוש מסכות ולהשתמש בחומרי חיטוי.

המנהלת מתעקשת, כי שגרת יומן של הבנות באיטליה לא הופרה ולו לרגע ואין להניח כי נחשפו לנגיף.

באשר לטענות ההורים, משיבה מנהלת ביה"ס, כי בטרם יצאה המשלחת, נפגשו כל ההורים עם הנהלת בית הספר ורק 14 המשפחות אישרו לבנותיהן לצאת בעוד שכל האחרים, שסירבו לכך, לא חויבו להשתתף במסע.

המנהלת אומרת כי מאז שבו הבנות, ביום ראשון האחרון, נבדקו כולן על ידי אחות מוסמכת וצוות רפואי ומאחר שלא נמצא כל חשש, חזרו הבנות לשגרת לימודים מלאה שכן לא עלה כל צורך לשים אותן בהסגר.

המנהלת מאשרת כי לא דיווחה למשרד הבריאות על חזרת המשלחת, אך מוסיפה כי המסע לאיטליה תואם מראש עם משרד הבריאות ומדגישה, כי היא איננה מוצאת כל טעם או ראיה, המבססת את חששות ההורים.

מדובר משרד הבריאות נמסר לTPS, כי סיפור זה של המשלחת זה איננו מוכר למשרד.

ממוקד המידע של משרד הבריאות נמסר לTPS, כי הנהלים קובעים, שרק אם מתגלים תסמיני מחלה, יש להורות על העברת כל הקבוצה לבידוד למשך 14 יום.

החל מאמש מחייב משרד הבריאות את כל השבים מאיטליה לשהות בבידוד ביתי למשך 14 יום.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.