2:10 23/05/2018
דף הבית > מורשת > חשש לחילול שבת בבסיס רמת דוד

חשש לחילול שבת בבסיס רמת דוד

על רקע הפלת המטוס במהלך השבת האחרונה, הוקפצו כוחות רבים לבסיס חיל האוויר, כדי לספק להם מזון בחרו בבסיס לבשל במטבח. דובר צה"ל: "הנושא ייבדק"

צילום ארכיון: פלאש 90

במהלך השבת האחרונה כשאר הוקפצו לבסיס חיל האוויר ברמת-דוד כוחות גדולים בעקבות הפלת המטוס, בושל במטבח הבסיס אוכל.  כך דיווח מנדי ריזל ב"קול ברמה".

כידוע בישול בבסיסי צה"ל במהלך שבת מנוגד לפקודות מטכ"ל. לפי הדיווח האוכל שבושל לקראת השבת לא הספיק לכלל הכוחות אך לפי הפרסום של ריזל למרות שניתן היה לעשות שימוש במנות קרב או בפתרונות אחרים בחרו בבסיס לבשל.

עוד נמסר בקול ברמה כי הבישול נעשה האישור מפקד הבסיס, אל"מ אמיר לזר.  רב חיל-האוויר לשעבר, רמי ראב"ד, אמר ל"קול ברמה" כי "אסור בכל מקרה לבשל בשבת. במקרה שהכוננות עולה במהלך השבת, צוות המטבח אמור לאלתר פתרון".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאור המצב הביטחוני וההערכות המוגברת של חיל-האוויר, התקבלה החלטה לתמוך את כל ההערכות המבצעית, תוך שמירה על פגיעה מינימלית בשבת. הנושא ייבדק".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מיזם שבת UNPLUGGED: מתנתקים מטכנולוגיה ומתחברים לחיים

בדור בו כולנו כל היום מכורים למסכים ולמדיה, מיזם חדש קורא לכולם להתנתק מהטכנולוגיה ולהתחבר לחיים. כל זה יקרה בשבת של סוף השבוע הבא (31.5-2.6) עם שלל פעילויות לכל המשפחה ברחבי הארץ