ארגוני יהודים באירופה ובארצות הברית מביעים חשש בעקבות תוצאות הבחירות אמש (ראשון) בגרמניה בהן זכתה מפלגת “” (AfD), הנמנית על הימין הקיצוני במדינה ל- 13.5% מהקולות ונכנסה לפרלמנט הגרמני לראשונה בתולדותיה – כמפלגה השלישית בגודלה.

אליס ויידל, מנהיגת מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", ספטמבר 2017. צילום: רויטרס
אליס ויידל, מנהיגת מפלגת “אלטרנטיבה לגרמניה”, ספטמבר 2017. צילום: רויטרס

במקביל אתמול בירך ראש הממשלה בטוויטר את הקנצלרית על זכייתה המחודש וכתב: “ברכות לאנגלה , ידידת אמת של ישראל על בחירתה מחדש כקנצלרית של ”.

 על פי הדיווח בסוכנות הידיעות ‘רויטרס’, נשיא כינה את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שזכתה אתמול לכהונה רביעית: “חברת אמת של ישראל והעם היהודי”, לצד זאת הביע לאודר צער על התחזקות הימין הקיצוני במדינה. “מתועב בעיני שמפלגת ‘אלטרנטיבה לגרמניה’ – מפלגה ריאקציונרית ומבישה המזכירה את עברה הגרוע ביותר של גרמניה ויש להוציאה מחוץ לחוק – יש עתה את היכולת לקדם את מטרותיה מתוך הפרלמנט הגרמני”, אמר לאודר.

עוד פורסם ב’רויטרס’ כי בקונגרס היהודי האירופי דחקו הבוקר במפלגות המרכז בגרמניה להתחייב שלא יצרו קואליציה עם “אלטרנטיבה לגרמניה”. ג’וזף שוסטר נשיא ‘המועצה המרכזית של יהודי גרמניה’ אמר כי הוא “מצפה מהכוחות הדמוקרטים לחשוף את טבעה האמיתי של “אלטרנטיבה לגרמניה” והבטחותיה הריקות והפופוליסטיות”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.