אתר "nrg" מפרסם כי בסוף השבוע האחרון כינסו לשכת המסחר של הארגונים האורתודוכסים יחד עם ארגון ציוני אמריקה מסיבת עיתונאים מול בניין האו"ם, וזאת כדי להזהיר מפני החלטה אפשרית שיקבל האו"ם נגד מדינת .

באו"ם עולות לא מעט הצעות אנטי ישראליות, עליהן ארצות הברית מטילה באופן מסורתי. החשש במקרה הזה לשמו כונסה מסיבת העיתונאים, הוא ההחלטה של הנשיא היוצא שלא להטיל וטו על הצעה כזו.

יאפשר החלטה אנטי ישאלית? הנשיא אובמה. צילום: פלאש 90
יאפשר החלטה אנטי ישאלית? הנשיא אובמה. צילום: פלאש 90

נראה כי הצעת ההחלטה תוגש כבר בימים הקרובים, לפני כניסתו של הנשיא הנבחר לבית הלבן והיא צפויה להיות בעניין ההכרה במדינה פלסטינית או ישראל בנושא ההתיישבות כאשר ידוע שהפלסטינים לוחצים על הנשיא היוצא שלא להטיל וטו על כך. מזכיר המדינה סירב לאשר כי ארצות הברית תטיל וטו על הצעה שכזאת.

במסיבת העיתונאים נאם שגריר ארצות הברית לשעבר באו"ם לשעבר , שידוע כתומך ישראל מובהק, שאמר: "כמי שהצליח למנוע פעמים רבות את השימוש באו"ם כנשק נגד ישראל, אני מכיר היטב את המערכת שבה מציעים תחילה הצעה שערורייתית ואז מתפשרים ויורדים להצעה שאינה מתקבלת על הדעת", והוסיף כי "יש לנו נשיא שלמרבה הצער מקיים את מערכת היחסים הגרועה ביותר עם ממשלת ישראל מאז כוננה המדינה המודרנית ב-1948".

השגריר לשעבר חתם את דבריו כשהאשים את הנשיא היוצא בכך שהוא "נוקט צעדים שיפגעו במדיניות חוצה מפלגות שאסור שתשתנה כל עוד יש גורמים באזור המעוניינים בהשמדתה של מדינת ישראל".

בולטון הוזכר כמי שאמור לשמש כסגנו של מזכיר המדינה רקס טילרסון בממשל המתהווה של הנשיא הנבחר טראמפ.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.