מאז שגילינו כיצד לנצל את החשמל לטובתנו, איננו יכולים לתאר את חיינו ללא הפלא הטבעי הזה. החשמל מספק לנו אנרגיה בכל אשר נפנה. אנו מדליקים את אורות הבית בלילה חשוך, משתמשים בקומקום חשמלי כדי לחמם במהירות את כוס הקפה שלנו בבוקר וכדי לבצע את מטלות הבית כמו גיהוץ, שטיפת כלים או ניקוי בגדים באמצעות מכונת הכביסה. בחיי היום יום אנו משתמשים בחשמל מבלי לתת את הדעת למבנים המורכבים המביאים אותו אלינו. אבל כשמתעוררת בעיה, יש צורך לקרוא לחשמלאי בדחיפות.

חשמלאי שעובד במרכז

חשמלאי בתל אביב הוא אדם עסוק במיוחד. עליו לתמרן בין בעיות החשמל המתגלות בבתים השונים, וכאלה יש בשפע. בעיר מרכזית כמו תל אביב גרים תושבים רבים הזקוקים לשירותיו של המקצוען. אלה כמה מבין התקלות המצויות בתחום טיפולו של החשמלאי:

  • הגדלה למפסק של 3 פאזות – חברת החשמל מספקת לבתים על פי רוב רק פאזה אחת. אבל ברוב המקרים אנו זקוקים לשלוש פאזות כדי להפעיל מגוון רחב של מכשירים חשמליים בו זמנית. ברגע שחברת החשמל מאשרת לאדם להגדיל את אספקת החשמל לתלת פאזי, הוא יכול לפנות לחשמלאי מוסמך.
  • החלפה של גוף החימום – הדלקתם את הדוד לפני כחצי שעה וקיבלתם בתמורה מים פושרים? חשמלאי מוסמך בודק את גוף החימום ומחליף אותו בעת הצורך.
  • טיפול במקרים של קצרים – קצר חשמלי עלול לשבש את השגרה היום יומית, למנוע מדיירי הבית את השימוש התכוף במוצרי החשמל ובמקרים מסוימים אף לגרום לשריפה בבית. הטיפול בקצרים הוא עניין למקצוענים, ולכן כאשר יש קצר בבית, חשוב לקרוא לחשמלאי מוסמך.
  • תיקון לוחות חשמליים – לוח החשמל הוא למעשה מרכז בקרת החשמל בבית. לוח זה כולל כמה רכיבים, לדוגמה: מפסק אוטומטי הקופץ כאשר יש עומס בצריכת החשמל, ממסר פחת שהוא המפסק שקופץ בזמן שיש דליפה במערכת החשמל וכמובן מפסק זרם ראשי. חשמלאי מוסמך יכול לתקן את לוח החשמל המשותף בדירה או לוח החשמל הפרטי בהתאם לצורך.

חשמלאי שמגיע לצפון

נהריה היא עיר שקטה ופסטורלית בצפון הגובלת עם הים התיכון. תושבי נהריה אוהבים מאוד את העיר, ויודעים שבכל עת ניתן לשכשך רגליים במים המלוחים. התושבים קשורים מאוד לבתיהם, וכשיש בעיה באספקת החשמל הם קוראים לשירותיו של חשמלאי בנהריה. איש מקצוע זה מגיע במהירות כדי להציל את המצב.

חשמלאי גם לבית חכם

בעולם המתקדם שלנו, החשמלאים אינם אחראיים לפתור רק את בעיות החשמל הנוצרות בבתים רגילים, אלא גם על כל התקלות המתרחשות בבתים חכמים. הטיפול בתקלות הנוצרות בבית חכם דורש ידע מיוחד, בגלל המבנה הייחודי שלו. זאת משום שהבית החכם בנוי כך שהוא מאפשר שליטה מלאה על המכשירים החשמליים מרחוק. נוסף על כך, מבנה המפסקים החכמים והמעוצבים שונה מהמבנה הסטנדרטי של המפסקים הרגילים.

מזמינים חשמלאי מוסמך

כאשר אתם מזמינים חשמלאי לתיקון תקלה מסוימת, חשוב שהוא יהיה חשמלאי מוסמך. אבל לפני שהחשמלאי מקבל את ההסמכה שלו, עליו לעבור שני שלבים עיקריים. כל חשמלאי מתחיל כחשמלאי עוזר. הוא אינו רשאי לבצע עבודות חשמל ללא השגחה, והוא מתלווה אל החשמלאי המוסמך. הדרגה השנייה היא דרגת החשמלאי המעשי. חשמלאי מעשי מבצע תיקונים שאינם עולם על מתח של 80 אמפר. כעבור זמן מה ניגש החשמלאי למבחני הרישוי כדי לקבל אישור לעבודה כחשמלאי מוסמך.

מזמינים חשמלאי מומחה

חברת אלי שרותי חשמלאי מנוהלת על ידי חשמלאי מקצועי ומנוסה שיש לו כ-10 שנות ניסיון בתחום. כאן תוכלו לקבל מגוון רחב של שירותים כדוגמת תיקון תקלות וקצרים, בדיקת נקודות כוח למזגנים, תכנון בתים וכדומה.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית לעסקים.

 

חיים בהגאון

חיים בהגאון