1:06 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חשיפה: פעילת השמאל שמובילה את תפילת הרפורמים בכותל

חשיפה: פעילת השמאל שמובילה את תפילת הרפורמים בכותל

"הרבה" עידית לב, מי שמובילה את תפילות הרפורמים בכותל, מחזיקה בכובע נוסף: מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני רבנים לזכויות אדם. מרכז ליב"ה: "מאבק הרפורמים שזור במאבק בצה"ל". עימותים נרשמו הבוקר במהלך תפילת הרפורמים בכותל

הבוקר (ד') שוב נרשמו בכותל המערבי עימותים במהלך תפילת ראש חודש שארגנו פעילים ופעילות רפורמים. סערת מתווה הכותל ודרישות הרפורמים להכרה ותפילה בכותל, עולות שוב ושוב לכותרות אך מעטים יודעים מי באמת עומד מאחורי המאבקים שמנהלת התנועה הרפורמית. בארגון ליב"ה חושפים, כי מי שעומדים בראש מאבק הרפורמים הם אנשי שמאל קיצוני.

העימותים המכוערים הבוקר ברחבת הכותל. צילום: דני שבתאי, 0303

"הרבה" עידית לב שמובילה את "התפילה השוויונית" היא מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני "רבנים לזכויות אדם", ארגון שפועל ליצירת דה לגיטימציה לישראל ובן השאר היה אחד ממקורותיו של דו"ח גולדסטון. לב עצמה הייתה ממובילות הפגנה בלתי חוקית של יהודים וערבים כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בזמן מבצע צוק איתן.

תפילת הרפורמים הבוקר בכותל. צילום: דני שבתאי 0303
תפילת הרפורמים הבוקר בכותל. צילום: דני שבתאי 0303

גם ראש התנועה הרפורמים העולמית ריק ג'ייקובס, שותף לאג'נדות שמאל קיצוני ובביקור שערך לאחרונה בישראל השתתף בפעילות של ארגון שמאל קיצוני נוסף – רופאים לזכויות אדם – בכפר פלסטיני באזור טול כרם ושיבח את פעילות הארגון. בין היתר, ארגון השמאל הקיצוני מלווה ומסייע בעתירות של מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. ג'ייקובס אף חבר במועצה הבין לאומית של הקרן החדשה לישראל.

עידית לב
"הרבה" עידית לב

"הרפורמים מבקשים מצד אחד הכרה כזרם לגיטימי ביהדות, ומצד שני פועלים כנגד צה"ל ומדינת ישראל. צריך להבין שהמאבק הרפורמי לשינוי הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה שזור באופן מובהק במאבק בפעולות צה"ל כנגד הטרור, וביצירת דה לגיטימציה לישראל ע"י שיתופי פעולה עם ארגוני החרם וארגונים פלסטינים עויינים, בקרוב נחשוף דו"ח מפורט בסוגיא", אומרים בליב"ה.

העימותים הבוקר פרצו לאחר שגברים ונשים רפורמים הגיעו לכותל עם ספרי תורה, בניגוד לנהלי המקום. המשטרה אפשרה לרפורמים להיכנס עם ספרי התורה, אך מאבטחים פרטיים מטעמו של רב הכותל ניסו למנוע מהם את הכניסה.

מסיק שקדים הפלסטיני השנתי בחסות פעילים בינלאומיים רבנים למען זכויות אדם. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90
מסיק שקדים הפלסטיני השנתי בחסות פעילים בינלאומיים רבנים למען זכויות אדם. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90

מהומה ברחבה

משרוקיות בזמן התפילה, צעקות ותגרה המונית פארו הבוקר את רחבת התפילה בכותל כלראשונה בתולדותיו, נכנסו עשרות ספרי תורה לרחבת הכותל העליונה, בידי רבני ורבות התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית.

מנהיגי התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית מרחבי העולם ומישראל צעדו בצעדת מחאה משער האשפות ואל רחבת הכותל העליונה, יחד עם מאות מחברי התנועות, כשבידיהם עשרות ספרי תורה.

בשונה מבעבר, כניסתם אל הכותל יחד עם ספרי התורה לא עוכבה בידי המשטרה, וכך, לראשונה בתולדות הכותל המערבי, הוכנסו ספרי תורה בידי רבנים ורבות רפורמים וקונסרבטיבים אל רחבת הכותל המרכזית.

עם כניסתם אל רחבת הכותל, התרחשה במקום מהומה רבתי ותגרה המונית, כשעשרות חרדים ואחרים תקפו את רבני ורבות התנועה, הנושאים ספרי תורה בידיהם. המשטרה נכחה במקום, אך לא התערבה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים